HomeOświataUczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska w finale III Olimpiady Historii Polski na Białorusi!

Uczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska w finale III Olimpiady Historii Polski na Białorusi!

Pięcioro uczniów Polskiej Szkoły Społecznej  im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie („Batorówki”) wzięło udział w II etapie tegorocznej Olimpiady Historii Polski na Białorusi, który odbył się 6 kwietnia w siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku.

Ksenia Żywalewska (po lewej) odbiera Dyplom za zwycięstwo na II etapie Olimpiady

I miejsce i prawo udziału w finale Olimpiady komisja oceniająca przyznała naszej reprezentantce Ksenii Żywalewskiej – poinformowała na swojej stronie facebookowej p.o. dyrektora „Batorówki” Swietłana Timoszko.

Zadaniem konkursowym dla uczestników II etapu Olimpiady była prezentacja przygotowanej przez „olimpijczyka”  pracy pisemnej, bądź prezentacji multimedialnej oraz udzielenie odpowiedzi na pytania członków komisji oceniającej z zakresu Historii Polski.

Najwyższą ocenę członków komisji  oceniającej otrzymała uczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska Oznacza to, że zakwalifikowała się ona do udziału w III etapie Olimpiady Historii Polski na Ukrainie i Białorusi, który odbędzie się w Warszawie, a jego laureaci otrzymają m.in. indeksy polskich uczelni wyższych.

Olimpiada Historii Polski organizowana m.in. na Białorusi i Ukrainie to inicjatywa powołana przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Polskie Towarzystwo Historyczne. Projekt skierowany jest do polskiej młodzieży szkolnej (od 15 do 17 roku życia), zamieszkałej i uczącej się za granicą Polski.

Nagrodą główną dla laureatów III Olimpiady Historii Polski będą indeksy polskich uniwersytetów państwowych. W tegorocznej edycji do wyboru będą indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego, UMCS, Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dodatkowo dla uczestników finałowego etapu Olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym kilkudniowy pobyt w Polsce.

 Znadniemna.pl na podstawie facebook.com i Kresy24.pl, zdjęcie facebook.com/swietlana.timoszko

Najnowsze komentarze

  • Gratulacje !

  • józef III miło spotkać Ciebie również tutaj na łamach Znad Niemna )))

Skomentuj

Skip to content