HomeKulturaKolejna odsłona warsztatów tańca tradycyjnego odbyła się w Grodnie

Kolejna odsłona warsztatów tańca tradycyjnego odbyła się w Grodnie

Związek Polaków na Białorusi wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku kontynuuje cykl warsztatów tańca tradycyjnego dla działaczy ZPB.

Warsztaty tańca tradycyjnego, prowadzone przez Dariusza Kryszpiniuka, cieszą się zainteresowaniem członków ZPB

Kolejne, drugie już, spotkanie z tańcem i prowadzącym warsztaty kierownikiem Działu Muzyczno-Teatralnego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury (WOAK) w Białymstoku Dariuszem Kryszpiniukiem  odbyło się w Grodnie w dniu 31 marca.

Prowadzący warsztatów Dariusz Kryszpiniuk, kierownik Działu Muzyczno-Teatralnego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury

Organizator warsztatów z ramienia ZPB, wiceprezes organizacji ds. Kultury Renata Dziemiańczuk, poinformowała, że projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród działaczy ZPB. – Uczestnicy pierwszego etapu warsztatów z Oddziału ZPB w Lidzie  już zorganizowali u siebie lokalne potańcówki dla miejscowych Polaków – podkreśliła Renata Dziemiańczuk i dodała, że projektem zainteresowali się także słuchacze działającego przy ZPB Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tańczy małżeństwo z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB Halina i Wacław Gawrusowie

Według Renaty Dziemiańczuk zwieńczeniem cyklu warsztatów tanecznych, rozliczonego na cztery spotkania,  ma być przegląd, w którym zdobyte podczas zajęć umiejętności zaprezentują uczestnicy szkoleń. – Forma, w jakiej zorganizujemy przegląd nie jest na razie zatwierdzona. Nie wykluczam, że będzie to coś w rodzaju tanecznego flash mobu, a być może uda się zorganizować taneczny konkurs z udziałem nowo powstałych zespołów tanecznych – mówi wiceprezes ZPB.

Z Dariuszem Kryszpiniukiem tańczy Renata Dziemiańczuk

Kolejne spotkanie z tańcem tradycyjnym jest zaplanowane na maj bieżącego roku. Zainteresowani udziałem w nim mogą kontaktować się z Działem Kultury ZPB, pisząc na adres e-mailowy: [email protected].

Znadniemna.pl  

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content