HomeSpołeczeństwoNowy podsekretarz stanu w MSZ odpowiedzialny za politykę wschodnią

Nowy podsekretarz stanu w MSZ odpowiedzialny za politykę wschodnią

Szef MSZ Jacek Czaputowicz wręczył we wtorek, 19 marca,  Marcinowi Przydaczowi nominację na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. Nowy wiceminister będzie odpowiadał za politykę wschodnią, współpracę rozwojową oraz dyplomację ekonomiczną – poinformowało MSZ w komunikacie. Nowy wiceszef MSZ pełnił dotąd (od 2015) funkcję zastępcy dyrektora Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta RP. 

Fot.: Gabriel Piętka/MSZ

Marcin Przydacz urodził się 26 czerwca 1985 r. w Wieluniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował także stosunki międzynarodowe i filozofię na UJ. W ramach stypendiów realizował studia na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, Uniwersytecie w Mesynie oraz Uniwersytecie Narodowym „Akademia Kijowsko-Mohylańska” w Kijowie. Jest także absolwentem Szkoły Prawa Włoskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Krakowie i w 2015 r. zdał egzamin adwokacki. W latach 2010-2014 współpracował z Klubem Jagiellońskim jako analityk z zakresu stosunków międzynarodowych. Równolegle działał w Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. W latach 2012-2015 był wykładowcą na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, a okresie 2013-2015 prezesem zarządu think tanku Fundacja Dyplomacja i Polityka.

Zastępcami ministra Jacka Czaputowicza w MSZ są obecnie: Konrad Szymański, Szymon Szynkowski vel Sęk, Piotr Wawrzyk, Maciej Lang i Andrzej Papierz.

Znadniemna.pl za tvn24.pl

Najnowsze komentarze

  • Kolejny koszmarek – facet nie ma zielonego pojęcia o sprawach jakie mu zlecono !!!

Skomentuj

Skip to content