HomeKulturaZabawa karnawałowa w Wołkowysku (zdjęcia)

Zabawa karnawałowa w Wołkowysku (zdjęcia)

Organizowane każdego roku przez Oddział Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku przyjęcie karnawałowe, odbyło się 9 lutego w mieście nad Wołkowyją.

Przyjęcie, które zgromadziło kilkadziesiąt miejscowych działaczy ZPB, zaszczyciła obecnością prezes organizacji Andżelika Borys ze swoim zastępcą Markiem Zaniewskim. Gościem karnawału była także konsul w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie Anna Walczak.

Na program przyjęcia karnawałowego złożyły się zabawy taneczne, konkursy, loterie, wybory króla i królowej balu, najprzystojniejszej pary przyjęcia i posiadaczy najlepszych strojów karnawałowych. Bawiącym się na parkiecie gościom przygrywał działający przy miejscowym oddziale ZPB zespól wokalno-instrumentalny „Rezerwa”, kierowany przez znanego wołkowyskiego saksofonistę i multiinstrumentalistę Stanisława Timoszkę.

W wykonaniu „Rezerwy” uczestnicy i goście przyjęcia mieli okazję wysłuchać najpopularniejsze przeboje polskiej estrady z repertuaru „Czerwonych Gitar”, „Budki Suflera”, „Kombi”, Maryli Rodowicz i innych gwiazd polskiej sceny estradowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przyjęcia karnawałowego w Wołkowysku:

Prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku Maria Tiszkowska wita gości przyjęcia

Przemawia prezes ZPB Andżelika Borys

Przemawia konsul RP w Grodnie Anna Walczak

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Wszystkiego najlepszego !!!!

Skomentuj

Skip to content