HomeKulturaJuż wkrótce – Konkurs Inscenizacji Polskiego Wiersza dla Najmłodszych!

Już wkrótce – Konkurs Inscenizacji Polskiego Wiersza dla Najmłodszych!

Związek Polaków na Białorusi zaprasza dzieci, uczące się języka polskiego w wieku od 5-ciu do 10-ciu lat do wzięcia udziału w dorocznym Konkursie Inscenizacji Polskiego Wiersza dla Najmłodszych, który odbędzie się w Grodnie w dniu 30 marca 2019 roku.

W konkursie mogą brać udział zarówno dziecięce zespoły, jak i artyści, występujący solo. W przeglądzie konkursowym uczestnicy powinni zaprezentować jeden wiersz w języku polskim, pasujący do wieku występujących.

Jurorzy, oceniając walory inscenizacji, będą zwracać uwagę na poziom pamięciowego opanowania tekstu, poprawną wymowę, gestykulację i świadomość ciała, ekspresję występu, a także współpracę zespołową podczas występu. Istotny plus dla uczestnika konkursu będzie stanowiła w oczach jurorów trafna interpretacja inscenizowanego utworu poetyckiego. Uczestnikom konkursu należy zadbać także o wywarcie na jurorach pozytywnego ogólnego wrażenia artystycznego. Maksymalny czas trwania przedstawienia konkursowego powinien wynosić 10 minut, a przygotowania do niego nie mogą trać dłużej niż cztery minuty.

Zgłaszać uczestników do Konkursu należy w terminie do 15 marca 2019 roku drogą mailową, kierując zgłoszenia na adres: [email protected].

Szczegółowe informacje o Konkursie i zasadach uczestnictwa w nim znajdziecie Państwo w załączonym do niniejszej publikacji Regulaminie Konkursu.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content