HomeSpołeczeństwoStartuje wielkanocna akcja „Rodacy-Bohaterom”

Startuje wielkanocna akcja „Rodacy-Bohaterom”

Wielkanocna akcja pomocy Polakom na Kresach, organizowana przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN, wystartuje w całej Polsce już w najbliższą niedzielę.

Oficjalny plakat, promujący akcję "Rodacy-Bohaterom"

Oficjalny plakat, promujący akcję „Rodacy-Bohaterom”

Akcja potrwa do końca kwietnia, a pomoc zostanie przekazana mieszkającym na Ukrainie, Litwie, Białorusi i w Mołdawii weteranom Armii Krajowej, potrzebującym polskim rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym oraz działaczom i rodzinom, wskazanym przez organizacje zrzeszające Polaków w poszczególnych krajach.

Na Białorusi partnerem Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN, pomagającym w typowaniu beneficjentów świątecznej pomocy jest Związek Polaków na Białorusi. – Współpraca ze Stowarzyszeniem ODRA-NIEMEN jest niezwykle ważna w zakresie wspierania najbardziej potrzebujących Polaków, zwłaszcza tych starszych, mieszkających na prowincji. Dla wielu z nich otrzymanie paczki z Polski z włożoną do niej kartką świąteczną jest namacalnym zaprzeczeniem błędnego, lecz rozpowszechnionego niestety przekonania, iż Polskę i Polaków w Macierzy nie obchodzą problemy Polaków na Kresach – mówi prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

W ramach tegorocznej akcji, odbywającej się pod tradycyjnym hasłem „Rodacy- Bohaterom”, Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN będzie zbierać nie tylko paczki żywnościowe, lecz także przeprowadzi ogólnopolską kwestę na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej, sanatoryjnej i organizacyjnej. Środki zgromadzone w ramach zbiórki będą przeznaczane też na ochronę miejsc polskiej pamięci narodowej na dawnych Kresach Wschodnich.

Apelujemy do naszych czytelników w Polsce i na świecie o wsparcie tegorocznej Wielkanocnej akcji pomocy Polakom na Kresach i zapoznanie się z jej szczegółami na stronie Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN.

Znadniemna.pl/odraniemen.org

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content