HomeOświataW Grodnie podsumowano tegoroczny cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli

W Grodnie podsumowano tegoroczny cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli

Cykl warsztatów metodycznych pt. „Twórcze i aktywne nauczanie w szkole polonijnej”, organizowanych w ciągu całego 2018 roku przez Związek Polaków na Białorusi we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, uroczyście zakończono 15 grudnia w Grodnie.

Ostatnie w tym roku spotkanie nauczycieli języka polskiego, którzy przybyli do Grodna z całej Białorusi, stało się okazją do przeprowadzenia trwających przez dwa dni szkoleń metodycznych, które poprowadziły: trener Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Kinga Maciaszczyk, kandydat na doradcę powstającego przy ZPB Lokalnego Ośrodka Metodycznego Julia Aleksandrowicz oraz nauczycielka języka polskiego z Mohylewa Anastazja Tkaczowa.

Przemawia Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi

Zwieńczeniem zajęć stało się wręczenie nauczycielom, biorącym udział w warsztatach metodycznych przez cały dobiegający końca 2018 rok, Certyfikatów, podpisanych przez prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusza Piotra Bonisławskiego i prezes ZPB Andżelikę Borys. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Andżelika Borys wręczyła każdemu nauczycielowi, biorącemu udział w warsztatach, prezent świąteczny, ufundowany przez Małgorzatę Rybicką, działaczkę społeczną i pedagog z Trójmiasta, będącą wdową po pośle na Sejm RP śp. Arkadiuszu Rybickim, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Prezenty świąteczne, ufundowany przez Małgorzatę Rybicką dla nauczycieli języka polskiego na Białorusi

Uroczyste podsumowanie tegorocznego cyklu warsztatów metodycznych dla pracujących na Białorusi nauczycieli języka polskiego, stało się okazją do wręczenia ufundowanej przez nasz portal i redakcję „Głosu znad Niemna na uchodźstwie” dorocznej nagrody „Lider Oświaty Polskiej na Białorusi”. Pierwszym laureatem tej nagrody została rok temu prezes ZPB Andżelika Borys. W tym roku redakcje ZPB postanowiły nadać tytuł „Lidera Oświaty Polskiej na Białorusi – 2018” Eleonorze Raczkowskiej-Jarmolicz, dyrektor najstarszego na Białorusi ośrodka nauczania języka polskiego – Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach.

Redaktorzy mediów ZPB Iness Todryk-Pisalnik i Andrzej Pisalnik wręczają Eleonorze Raczkowskiej-Jarmolicz wyróżnienie „Lider Oświaty Polskiej na Białorusi – 2018”

W tegorocznym, zorganizowanym przez Związek Polaków na Białorusi wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, cyklu warsztatów metodycznych pod wspólnym tytułem „Twórcze i aktywne nauczanie w szkole polonijnej” wzięło udział około 80-ciu nauczycieli języka polskiego, wykładających w Grodnie, Mińsku, Brześciu, Witebsku, Mohylewie i innych miejscowościach.

Zajęcia prowadzone przez trenera Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Kingę Maciaszczyk:

Zajęcia prowadzone przez kandydatkę na doradcę powstającego przy ZPB Lokalnego Ośrodka Metodycznego Julię Aleksandrowicz:

Zajęcia prowadzone przez nauczycielkę języka polskiego z Mohylewa Anastazję Tkaczową, wiceprezesa Stowarzyszenia Nauczycieli Polskich przy ZPB

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Jesteście wspaniałe!!!!! Gratulacje dla pani Eli)

Skomentuj

Skip to content