HomeSpołeczeństwoWizyta pracowników Nadleśnictwa Toruń w siedzibie Związku Polaków na Białorusi

Wizyta pracowników Nadleśnictwa Toruń w siedzibie Związku Polaków na Białorusi

Ośmioosobowa delegacja pracowników Nadleśnictwa Toruń na czele z Szymonem Bocianem, specjalistą ds. handlu drewnem, odwiedza w tych dniach Grodzieńszczyznę, korzystając z możliwości bezwizowego podróżowania do Grodna i na białoruski odcinek Kanału Augustowskiego.

Delegacja Nadleśnictwa Toruń koniecznie chciała mieć zdjęcie z prezes ZPB Andżeliką Borys i z banerem organizacji

Będąc w grodzie nad Niemnem rodacy z Torunia nie mogli nie skorzystać z możliwości odwiedzenia  siedziby Związku Polaków na Białorusi i działającej przy organizacji Polskiej Szkoły Społecznej  im. Króla Stefana Batorego.

Do szkoły, w której w sobotę akurat trwały zajęcia, delegacja Nadleśnictwa Toruń przybyła z prezentami.

Wstępując do  klas lekcyjnych, goście częstowali uczniów szkoły toruńskimi przysmakami, a także sprezentowali placówce oświatowej partię zeszytów i przyborów szkolnych.

Szczęśliwie się złożyło, że w czasie wizyty torunian w ZPB uczniów szkoły odwiedzał także Święty Mikołaj, więc goście mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia nie tylko z nauczycielami i działaczami ZPB, ale także z sobowtórem biskupa z Miry.

Ze Świętym Mikołajem

Obecni  w dniu wizyty gości z Torunia w siedzibie ZPB prezes organizacji Andżelika Borys i jej współpracownicy oprowadzili gości po pomieszczeniach, wynajmowanych przez Zarząd Główny Związku Polaków i opowiedzieli przy herbacie o działalności największej na Białorusi organizacji społecznej, nie uznawanej przez władze w Mińsku.

Rozmowa przy herbacie z Andżeliką Borys

Po ciepłym i serdecznym spotkaniu członkowie delegacji Nadleśnictwa Toruń zadeklarowali Andżelice  Borys i jej kolegom, że reprezentowany przez nich urząd poważnie zastanawia się nad tym, aby utrzymywać trwałe kontakty z Polakami na Białorusi, odwiedzać rodaków za wschodnią granicą Polski częściej oraz wspierać ich działalność na rzecz pielęgnowania polskości w kraju zamieszkania.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Powiem Polom z nadleśnictwa tak – DĘBU W BIAŁORUSI BRAK. ))

    Kupić tanio – też niemożliwe. Tyko poprzez Giełdę, na którą serdecznie zapraszam. Żal tylko, że dostęp do nmiej mają nie wszyscy…

Skomentuj

Skip to content