HomeSpołeczeństwoPolskie stoisko na świątecznym bazarze charytatywnym w Mińsku

Polskie stoisko na świątecznym bazarze charytatywnym w Mińsku

2 grudnia, jak co roku, dyplomaci akredytowani na Białorusi, w tym również pracownicy Ambasady RP w Mińsku, przyłączyli się do organizacji charytatywnego świątecznego bazaru Międzynarodowego Klubu Kobiet na Białorusi (IWA).

Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem członków korpusu dyplomatycznego. Zbierając pieniądze na charytatywny cel promują swoje państwa, kulturę i produkty. Odwiedzający świąteczny bazar w jednym miejscu, często w okazyjnych cenach, mogą nabyć produkty niemal z całego świata, które mogą być świetnym prezentem bożonarodzeniowym lub noworocznym.

Sala konferencyjna i korytarze mińskiego Hotelu Renaissance przez niemal cały dzień do godz. 17.00 nieustannie były wypełnione odwiedzającymi gośćmi. Na sali można było obejrzeć stoiska z produktami lub spróbować dań typowo związanych z kuchnią różnych państw. Dodatkową atrakcją dnia były występy artystów prezentujących folklor niektórych państw. Swój sceniczny wkład miały też dzieci uczące się języka polskiego z chóru „Śpiewające Serduszka” utworzonego przy chórze Cantus Cordias, które wystąpiły z typowo świątecznym repertuarem polskich kolęd.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także polskie stoisko, gdzie dzięki uprzejmości sponsorów wystawione zostały typowo polskie produkty, łakocie, zabawki, ozdoby świąteczne, w tym ręcznie wykonane pierniki, rękodzieło oraz bombki choinkowe. W tym roku swoje materiały na polski stolik przesłały Departament Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Departament Sportu i Turystyki Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Swój aktywny wkład mieli też członkowie mińskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi oraz Polskiej Macierzy Szkolnej, którzy przekazali wiele pięknych wyrobów rękodzielniczych: biżuterii, zabawek i ozdób choinkowych oraz tradycyjnych polskich wypieków. Polscy dyplomaci w trakcie trwania imprezy zebrali w tym roku łącznie 1194,10 rubli oraz 60 złotych.

Znadniemna.pl za minsk.gov.pl

Najnowsze komentarze

  • Dobra promocja Polski

Skomentuj

Skip to content