HomeKulturaTradycyjne honorowanie jubilatów w Oddziale ZPB w Mińsku

Tradycyjne honorowanie jubilatów w Oddziale ZPB w Mińsku

Oddział Związku Polaków na Białorusi w Mińsku zorganizował 24 listopada doroczne spotkanie jubilatów, na którym uhonorował członków Oddziału, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice urodzin.

W tym roku Oddział ZPB w Mińsku uhonorował 39-ciu jubilatów

Wśród 39 jubilatów, honorowanych podczas spotkania, najmłodszy obchodził w tym roku 55 urodziny, a najstarszy ma już 85 lat.

Życzenia jubileuszowe bohaterom spotkania złożyła osobiście prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helena Marczukiewicz, wręczając każdemu z nich urodzinowy prezent i okolicznościową kartkę z życzeniami.

Życzenia z okazji jubileuszów urodzin złożyła swoim kolegom z oddziału prezes Helena Marczukiewicz

Po części oficjalnej na cześć jubilatów odbył się koncert, przygotowany przez dzieci i młodzież. W koncercie wystąpiły zespoły taneczne „Tęczowe jagódki” oraz „Stokrotki”, kierowane przez Małgorzatę Kubienkiewicz. Młodzi tancerze wykonali dla publiczności kompozycje choreograficzne pt. „Zajączki”, „Karnawał” oraz „Potworki”. W ramach koncertu odbył się także występ dziecięcego chóru „Marzenie”, kierowanego przez Katarzynę Michal. Mali chórzyści zaśpiewali dla jubilatów piosenki „Serce w plecaku” oraz „Do-re-mi”.

Zespół „Tęczowe jagódki” w kompozycji tanecznej „Zajączki”

„Tęczowe jagódki” w kompozycji tanecznej „Karnawał”

Zespół taneczny „Stokrotki”

Śpiewa dziecięcy chór „Marzenie”

Ludmiła Burlewicz z Mińska, zdjęcia Anny Worobiowej i Eugeniusza Rolicza

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content