HomeOświata„Rekord dla Niepodległej” bito także w Grodnie!

„Rekord dla Niepodległej” bito także w Grodnie!

Polska Szkoła Społeczna przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie im. Króla Stefana Batorego wzięła udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej” – ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej akcji, polegającej na wspólnym odśpiewaniu przez uczniów i nauczycieli „Mazurka Dąbrowskiego”.

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie im. Króla Stefana Batorego na schodach przy wejściu do szkoły śpiewają Hymn Polski

W sobotę, 10 listopada, o godzinie 11:11 uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie im. Króla Stefana Batorego wraz ze swoimi nauczycielami ustawili się na schodach przy wejściu do szkoły i odśpiewali czterozwrotkowy Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

W ten sposób grodzieńska placówka oświatowa ZPB dołączyła do ogólnoświatowej akcji pt. „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) RP w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W biciu „Rekordu dla Niepodległej” wraz z Polską Szkołą Społeczną przy ZPB w Grodnie im. Króla Stefana Batorego wzięło udział ponad 4,8 milionów uczniów i prawie 470 tysięcy nauczycieli oraz pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli i szkół w Polsce oraz ponad dziewięćdziesięciu polskich placówek oświatowych funkcjonujących w różnych krajach świata.

Intencją pomysłodawcy akcji – MEN RP – jest, aby udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej” zapisał się, jako wyjątkowe wydarzenie w historii każdej szkoły bądź przedszkola, a zrobione podczas akcji zdjęcia i  nagrania stanowiły dla przyszłych pokoleń uczniów pamiątkę tego, jak ich poprzednicy świętowali wielki jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content