HomeSpołeczeństwoSzef MSZ RP od środy z dwudniową wizytą na Białorusi

Szef MSZ RP od środy z dwudniową wizytą na Białorusi

Udział w posiedzeniu Grupy Głównej Konferencji Monachijskiej, spotkanie z białoruskim szefem MSZ oraz odwiedzenie odnowionych polskich cmentarzy wojskowych – to niektóre punkty wizyty szefa polskiej dyplomacji na Białorusi w środę i czwartek – poinformowało MSZ.

Minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz

Jak podkreślił resort dyplomacji w komunikacie, w ramach przygotowań do Konferencji Monachijskiej minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz weźmie udział w posiedzeniu grupy głównej konferencji, której uczestnicy omówią sytuację w regionie, kwestie bezpieczeństwa i związane z tym wyzwania.

„Przy okazji pobytu w Mińsku szef polskiego MSZ spotka się także z szefem białoruskiej dyplomacji Uładzimirem Makiejem. Rozmowy posłużą podsumowaniu stanu polsko-białoruskich stosunków dwustronnych, a także identyfikacji możliwych sfer ich rozwoju” – poinformowało MSZ.

Wizyta szefa polskiej dyplomacji na Białorusi – jak podkreślił resort – zbiegnie się w czasie z „uroczystymi obchodami Wszystkich Świętych”, dlatego ważną jej częścią będzie upamiętnienie spoczywających na białoruskiej ziemi Polaków, którzy „oddali życie za ojczyznę”.

„Minister złoży wiązanki i zapali znicze w miejscu pochówku ofiar represji stalinowskich w Kuropatach z udziałem duchowieństwa i przedstawicieli Polonii. Wspólnie z Polakami mieszkającymi na Białorusi, jak i przedstawicielami duchowieństwa i władz lokalnych, minister Jacek Czaputowicz weźmie również udział w uroczystości poświęcenia odrestaurowanego cmentarza wojskowego żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. w Duniłowiczach” – poinformowało MSZ.

Znadniemna.pl za Dzjeje.pl/PAP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content