HomeSportMetropolita zagra w piłkarskiej reprezentacji białoruskich księży?

Metropolita zagra w piłkarskiej reprezentacji białoruskich księży?

Już za tydzień w Lidzie rozpoczną się VIII Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej. W reprezentacji księży z Białorusi może zagrać zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi, Metropolita Mińsko-Mohylewski, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.

Abp Tadeusz Kondrusiewicz w grze, fot.: catholic.by

Abp Tadeusz Kondrusiewicz podczas treningu, fot.: catholic.by

O tym, że arcybiskup Kondrusiewicz może zagrać w piłkarskiej reprezentacji białoruskich księży poinformował jeden z organizatorów turnieju ks. Paweł Sołobuda. – Mamy nadzieję, że Tadeusz Kondrusiewicz zagra podczas mistrzostw w reprezentacji Białorusi – powiedział kapłan portalowi mini.football.by. Według księdza Pawła białoruska drużyna nie jest jedyną, w barwach której gra kościelny hierarcha. – Biskupa ma w składzie także reprezentacja Słowacji – twierdzi kapłan.

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz na codzień gra w barwach reprezentacji Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej, która w ostatnich Mistrzostwach Białorusi Księży w Halowej Piłce Nożnej zajęła trzecie miejsce z czterech możliwych.

Najlepszą drużyną piłkarską białoruskich księży jest reprezentacja Diecezji Grodzieńskiej. To głównie jej zawodnicy zagrają w barwach reprezentacji kraju. Jeszcze po dwóch piłkarzy-kapłanów wydelegowały na mistrzostwa Diecezja Witebska (drugie miejsce w Mistrzostwach Białorusi Księży w Halowej Piłce Nożnej – red.) i Archidiecezja Mińsko-Mohylewska.

Reprezentacja Białorusi trenowała przed startującymi 24 lutego w Lidzie VIII Mistrzostwami Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej pod kierownictwem zawodowego trenera. W zeszłorocznych mistrzostwach, które przyjmowała Słowenia, białoruscy księża zajęli ósme miejsce z 13 biorących udział w zawodach reprezentacji.

Do Lidy za tydzień przyjadą drużyny z 14 krajów Europy. Tytułu Mistrza będzie broniła reprezentacja księży z Polski, którzy rok temu w Słowenii w finale pokonali księży-piłkarzy z Bośni i Hercegowiny z wynikiem 4:0.

Kalendarz VIII Mistrzostw Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej publikuje portal Białoruskiego Związku Halowej Piłki Nożnej.

a.pis. na podstawie mini.football.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content