HomeSportChodziarze PKS „Sokół” z medalami otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem”

Chodziarze PKS „Sokół” z medalami otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem”

Sześć złotych, cztery srebrne i jeden brązowy medal – taki jest dorobek medalowy reprezentacji Polskiego Klubu Sportowego „Sokół ”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, po starcie na pierwszym etapie otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego w Nordic Walking „Kroczymy Razem”, który odbył się nad Kanałem Augustowskim 12 maja.

Reprezentacja PKS „Sokół” na I etapie otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem”

Był to już drugi w tym roku start chodziarzy „Sokoła” w prestiżowej imprezie sportowej na Białorusi. Po sukcesach indywidualnych i pierwszym miejscu w punktacji drużynowej wśród klubów sportowych, zdobytym przez naszych chodziarzy z kijkami 21 kwietnia na etapie Pucharu Europy w Mińsku, start w otwartych Mistrzostwach Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem” był niezwykle odpowiedzialny. Stratę kilku punktów od „Sokoła” w punktacji drużynowej pragnął bowiem nadrobić najbliższy prześladowca naszych sportowców – Klub Nordic-Start Progress-Wiercieliszki.

Kolegium sędziowskie Białoruskiej Federacji Nordic Walking jeszcze nie sporządziło klasyfikacji punktowej po startach nad Kanałem Augustowskim. Znamy jednak zdobywców indywidualnych trofeów i te wyniki prezentują się imponująco, gdyż zawodnikom „Sokoła” udało się wywalczyć sześć złotych krążków, cztery medale srebrne oraz jeden brązowy.

Każdy z finiszujących otrzymał medal pamiątkowy za udział w zawodach

Starty indywidualne w ramach I etapu otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem” odbyły się na dwóch dystansach – 5 oraz 10 kilometrów w kategoriach wiekowych dopuszczających udział w zawodach chodziarzy, poczynając od kilkuletnich dzieci i kończąc na seniorach, którzy osiągnęli wiek 70+.

Na prestiżowy dystans 10 kilometrów wśród mężczyzn w wieku 40-49 lat reprezentacja „Sokoła” zgłosiła jednego zawodnika – wiceprezesa Oddziału ZPB w Wołkowysku Jerzego Czupretę. Nasz reprezentant nie zawiódł oczekiwań kolegów i w upartej walce z rywalami z całej Białorusi, a nawet z Rosji zdołał przekroczyć linię mety jako drugi, tracąc do zwycięzcy odległość zaledwie około 300 metrów.

Jerzy Czupreta z Wołkowyska na finiszu dystansu 10 kilometrów

Jerzy Czupreta z Wołkowyska na drugim stopniu podium wśród chodziarzy na 10 kilometrów

Najliczniej obsadzony przez naszych zawodników był dystans 5 kilometrów. Na tej odległości „Sokołom” udało się wywalczyć aż sześć złotych krążków. Jako pierwsi pojawili się na mecie:

Weronika Piuta z Lidy – kategoria: kobiety w wieku 30-39 lat;

Weronika Piuta z Lidy na najwyższym stopniu podium

Roman Wołczok z Wołkowyska – kategoria: mężczyźni w wieku 45-49 lat;

Roman Wolczok z Wołkowyska na pierwszym stopniu podium

Natalia Wojciechowska z Wołkowyska – kategoria: kobiety w wieku 40-44 lata;

Na najwyższym stopniu podium Natalia Wojciechowska z Wołkowyska

Wacław Gawrus z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) przy ZPB w Grodnie – kategoria: mężczyźni w wieku 65-69 lat;

Finiszuje Wacław Gawrus z UTW przy ZPB w Grodnie

Zloty medalista zawodów Wacław Gawrus z UTW przy ZPB w Grodnie z flagą PKS „Sokół”

Krystyna Okładnikowa z UTW przy ZPB w Grodnie – kategoria: kobiety w wieku 60-64 lata;

Na najwyższym stopniu podium z pokonanymi rywalkami z Klubu Nordic-Start Progress-Wiercieliszki – Krystyna Okładnikowa z UTW przy ZPB w Grodnie

Anna Urbanowicz, wielokrotna mistrzyni zawodów Nordic Walking różnej rangi z z UTW przy ZPB w Grodnie – kategoria kobiety w wieku 70+ lat.

Prezes Białoruskiej Federacji Nordic Walking Andrzej Dziedzierwicz z triumfatorką w najstarszej kategorii wiekowej kobiet Anną Urbanowicz z UTW przy ZPB w Grodnie

Na najwyższym stopniu podium – Anna Urbanowicz, wielokrotna mistrzyni zawodów Nordic Walking różnej rangi z UTW przy ZPB w Grodnie, druga – Weronika Wołczkiewicz z UTW przy ZPB w Grodnie

Wicemistrzami I etapu otwartych Mistrzostw Obwodu Grodzieńskiego „Kroczymy Razem” na dystansie 5 kilometrów zostali reprezentanci PKS „Sokół”:

Weronika Wołczkiewicz z z UTW przy ZPB w Grodnie – kategoria: kobiety w wieku 70+ lat;

Kazimierz Łokić z z UTW przy ZPB w Grodnie – kategoria: mężczyźni w wieku 70+ lat;

Ponad siedemdziesięcioletni Kazimierz Łokić z UTW przy ZPB w Grodnie na trasie zawodów

Kazimierz Łokić z UTW przy ZPB w Grodnie na drugim stopniu podium

Antoni Gołowko z Lidy – kategoria Inwalidzi(A).

Na drugim stopniu podium w kategorii Inwalidzi (A) zawodnik PKS „Sokół” z Lidy Antoni Gołowko

Cieszy, że bez medali nie pozostało także najmłodsze pokolenie chodziarzy z kijkami, reprezentujących PKS „Sokół”. Na trzeci stopień podium udało się wkroczyć, Wioletcie Piucie z Lidy, startującej w kategorii dziecięcej.

Wioletta Piuta z Lidy (po prawej), brązowa medalistka w kategorii dziecięcej, przyjmuje medal za udział w zawodach od prezesa Białoruskiej Federacji Nordic Walking Andrzeja Dziedziewicza

Według prezesa Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” Marka Zaniewskiego drużynowy rywal naszych sportowców Klub Nordic-Start Progress-Wiercieliszki podczas startów nad Kanałem Augustowskim wystawił więcej zawodników niż PKS „Sokół”. – Mogli oni zatem zdobyć nieco więcej punktów za zajęcie premiowanych punktami miejsc niż my. Po podliczeniu przez kolegium sędziowskie Białoruskiej Federacji Nordic Walking wszystkich zdobytych punktów, w klasyfikacji drużynowej możemy zatewm spaść na drugie miejsce – przyznaje w rozmowie z portalem Znadniemna.pl Marek Zaniewski i dodaje, że nawet jeśli się tak stanie, to strata do rywali nie będzie duża i da się ją odrobić podczas kolejnych zawodów.

Znadniemna.pl, zdjęcia Marka Zaniewskiego i facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content