HomeKulturaZespoły ZPB na obchodach świąt majowych w polskim Szczuczynie i Świdniku (wideo)

Zespoły ZPB na obchodach świąt majowych w polskim Szczuczynie i Świdniku (wideo)

Zespoły artystyczne, działające przy Związku Polaków na Białorusi, na zaproszenie polskich samorządów często uświetniają lokalne obchody świąt narodowych i religijnych. Tak było i w tym roku przy okazji świąt majowych.

Zespół „Akwarele” śpiewa w kościele parafialnym w Szczuczynie (woj. podlaskie)

W dniu 3 maja na zaproszenie władz podlaskiego Szczuczyna miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja uświetnił koncert zespołu „Akwarele” z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie.

38-osobowa grupa artystów, rękodzielników, a nawet kucharzy z Oddziału ZPB w Raduniu bawiła 2 maja, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Dniu Flagi RP, publiczność w Świdniku (woj. lubelskie).

Artyści z Radunia – zespół”Przyjaciółka” i zespół „Raduńskie Gwiazdki” -przyjmują podziękowania od mieszkańca Świdnika

W ramach obchodów świąt majowych odbył się w Świdniku VII Festiwal Miast Partnerskich, w którym aktywnie uczestniczyli goście z Radunia, m.in. zespół dziecięcy „Raduńskie Gwiazdki”, zespół wokalny „Przyjaciółka” i inni artyści.

Ze sceny w Świdniku przemawia Halina Żegzdryń, prezes Oddziału ZPB w Raduniu

– To dla nas wielkie przeżycie – mówiła miejscowym mediom Halina Żegzdryń, szefowa oddziału Związku Polaków na Białorusi w Raduniu. – Chcielibyśmy podziękować za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę. Na Białorusi odczuwamy głód polskości, dlatego tak pieczołowicie pielęgnujemy kulturę naszych ojców. Śpiewamy piosenki patriotyczne, narodowe, ludowe i religijne. Dziś mogliśmy je zaprezentować przed świdnicką publicznością. Owacje na stojąco i głośne „dziękujemy” były dla nas największą nagrodą – powiedziała prezes Oddziału ZPB w Raduniu.

 Wideo z koncertu w Świdniku:

Znadniemna.pl na podstawie Facebook.com/PSSprzyZPB/ i Swidnik.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content