HomeSpołeczeństwoDelegacja ZPB na uroczystościach z okazji Święta Flagi RP i Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Prezydenta RP

Delegacja ZPB na uroczystościach z okazji Święta Flagi RP i Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Prezydenta RP

Delegacja Związku Polaków na Białorusi na czele z prezes Andżeliką Borys 2 maja wzięła udział w państwowych obchodach Święta Flagi RP i Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego Małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

Prezydent RP Andrzej Duda i jego Małżonka Agata Kornhauser-Duda witają się z delegacją Związku Polaków na Białorusi na czele z prezes ZPB Andżeliką Borys

Zdjęcie pamiątkowe (od lewej): Andrzej Pisalnik, redaktor naczelny portalu Znadniemna.pl, Wiktor Baranowicz, prezes Oddziału ZPB w Mołodeczno, honorowy prezes ZPB dr Tadeusz Gawin, Prezydent RP Andrzej Duda, Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda,Teresa Sobol, prezes Oddziału ZPB w Iwieńcu, Anżelika Orechwo, przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB, Alina Jaroszewicz, prezes brzeskiego obwodowego Oddziału ZPB i prezes ZPB Andżelika Borys

Uroczystości, które odbywały się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego miały bardzo ważny dla Polaków na Białorusi akcent. Swoim śpiewem uświetnił je bowiem chór „Kraj Rodzinny” z Domu Polskiego w Baranowiczach.

Śpiewa chór „Kraj Rodzinny” z Baranowicz

Prezes ZPB Andżelice Borys podczas uroczystości w Warszawie towarzyszyli prezesi oddziałów ZPB z Mińska, Brześcia,Iwieńca i Mołodeczna, Honorowy Prezes ZPB Tadeusz Gawin, członkowie Zarządu Głównego organizacji, przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków Anżelika Orechwo i redaktorzy wydawanych przez ZPB mediów.

– To nasza historia spowodowała, że Polacy rozsiani są po całym świecie, że mieszkają na wszystkich kontynentach. Dziś chcę podziękować Rodakom mieszkającym z dala od kraju za działalność, którą prowadzicie dla Polski i polskości – powiedział Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do rodaków, gromadzących się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Uroczystość stała się okazją do wręczenia przez Prezydenta Andrzeja Dudę Orderów Odrodzenia Polski i Orderów Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej osobom zasłużonym w działalności na rzecz środowisk polonijnych. Pan Prezydent wręczył też Flagi RP organizacjom, prowadzącym od wielu lat działalność „dla bliźnich, dla rodaków” zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

– Dziękuję, że ją realizujecie w tak wspaniały sposób. Mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, podwładnym, kolegom, koleżankom będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza granicami – mówił do odznaczonych Prezydent RP.

Po oficjalnych uroczystościach na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego goście Prezydenta zostali zaproszeni do ogrodów pałacowych, gdzie czekał na nich posiłek oraz możliwość mniej formalnego obcowania między sobą i z Parą Prezydencką.

Prezydent RP i jego Małżonka niezwykle ciepło obcowali ze swoimi gośćmi i chętnie pozowali z nimi do pamiątkowych zdjęć. Dużo uwagi Para Prezydencka poświęciła delegacji Związku Polaków na Białorusi, która była jedną z najliczniejszych reprezentacji Polaków zza granicy na uroczystościach w Pałacu Prezydenckim.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z udziału delegacji ZPB w warszawskich obchodach Święta Flagi RP i Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego Małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Gratulacje !

Skomentuj

Skip to content