HomeSportBiegacze „Sokoła” z medalami jubileuszowych XV Biegów Ireny Szewińskiej dla Niepodległej!

Dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła reprezentacja działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” podczas XV Biegów Ireny Szewińskiej dla Niepodległej, które odbyły się w Pułtusku 25 kwietnia.

Reprezentacja PKS „Sokół” przy ZPB na XV Biegach Ireny Szewińskiej dla Niepodległej z patronką Biegów Ireną Szewińską – stoi obok trenera PKS „Sokół” Pawła Zareckiego po prawej stronie

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba biegaczy, bo aż 850. Biegi uroczyście zainaugurowano przy pułtuskiej fontannie, wciągnięciem flagi państwowej na maszt oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. W tym roku jubileuszowe zawody zorganizowano dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, stąd hasło zawodów – „Dla Niepodległej”.

Przybyłych gości – Mistrzynię Olimpijską, patronkę PSP nr 4, Honorową Obywatelkę Miasta Pułtusk Irenę Szewińską Irenę Szewińską, radcę Ministra Sportu i Turystyki Urszulę Jankowską, Mistrza Olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym z Montrealu w 1967 r. Janusza Peciaka, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelię Michałowską, zastępcę burmistrza Pułtuska Andrzeja Popowicza, dyrektora Domu Polonii w Pułtusku Michała Kisiela, starszą wizytator KO delegatury w Ciechanowie Janinę Witkowską, szefowe nauczycielskich związków zawodowych – Marię Korbal (ZNP), Jolantę Siejbik („Solidarność”), przedstawicieli sponsora generalnego zawodów – prezesa Michała Kanownika i dyrektora Jacka Łęgowskiego oraz pozostałych sponsorów lokalnych – Andrzeja Grabowskiego (Polmlek), Jana Kaczmarczyka (Drogi i Mosty), Jacka Pieńkosa i Bogdana Pieńkosa (Wrotmet) – powitał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku Krzysztof Łachmański.

Zawody zostały rozegrane na różnych dystansach. Odległość 1400 metrów wśród dziewczyn została zdominowana przez zawodniczki „Sokoła” Katarzynę Kirpiczonok i Polinę Duchownik, które wywalczyły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na podium.

Dystans 1400 metrów wśród dziewczyn został zdominowany przez biegaczki PKS „Sokół” Katarzynę Kirpiczonok – I miejsce i Polinę Duchownik – II miejsce

Na  dystansie 1400 metrów wśród chłopców wicemistrzem zawodów został grodnianin Ilia Szafarewicz, a jego kolega Wadzim Łowczyński triumfował na dystansie 900 metrów.

Na najwyższym stopniu podium  za zwycięstwo na dystansie 1400 metrów wśród chłopców stanął reprezentant PKS „Sokół” Wadzim Łowczyński

Wicemistrzem na dystansie 900 metrów wśród chłopców został Ilia Szafarewicz z PKS „Sokół”

Trenerem lekkoatletycznej reprezentacji „Sokoła” jest Paweł Zarecki, któremu gratulujemy sukcesów, odnoszonych przez jego wychowanków!