HomeSportSukcesy chodziarzy z kijkami z PKS „Sokół” na etapie Pucharu Europy Nordic Walking w Mińsku

Sukcesy chodziarzy z kijkami z PKS „Sokół” na etapie Pucharu Europy Nordic Walking w Mińsku

Dużym sukcesem stał się udział reprezentacji, działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” w zawodach, rozegranych 21 kwietnia w Mińsku w ramach pierwszego etapu Pucharu Europy Nordic Walking.

Brama startowa zawodów pierwszego etapu Pucharu Europy Nordic Walking w Mińsku

Nasi sportowcy zdobyli ogółem dziesięć medali różnej wartości w różnych kategoriach wiekowych!

Etap Pucharu Europy Nordic Walking odbył się w mińskim Parku Zwycięstwa. Stolica Białorusi gościła kijkarzy z Polski, Rosji, Austrii, Niemiec, Francji i oczywiście z różnych miast Białorusi. Na starcie zawodów nie zabrakło reprezentacji, działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”. Z uwagi na to, że w ostatnim czasie Nordic Walking staje się bardzo popularny w środowisku Polaków na Białorusi, PKS „Sokół” oddelegował na zawody do Mińska ponad dwudziestoosobową reprezentację chodziarzy z kijkami z terenowych oddziałów ZPB z Lidy (10 osób), Brześcia (7 os.), Wołkowyska (3 os.), Grodna (2 os.).

Najbardziej doświadczona z naszych reprezentantek Anna Urbanowicz z Grodna stanęła na drugim stopniu podium w kategorii wiekowej 70+.

Odprawa przed startem kobiet w kategorii wiekowej 70+. Pierwsza od lewej reprezentantka „Sokoła” z Grodna Anna Urbanowicz

Anna Urbanowicz z Grodna na drugim stopniu podium

Identycznym wyczynem może się pochwalić Helena Sierecz z Brześcia (kat. do 54 lat).

Złoty krążek w skarbonkę PKS „Sokół” włożyła brześcianka Helena Moisiejewa (kat. do 30 lat na dystansie 5 kilometrów).

Na szczycie podium zwyciężczyni na dystansie 5 kilometrów w kategorii wiekowej zawodniczek do 30 roku życia – Helena Moisiejewa z Brześcia

Drugie miejsce w jednej z najliczniej obsadzonych kategorii zawodniczek do 30 roku życia na prestiżowym dystansie 10 kilometrów wywalczyła reprezentantka „Sokoła z Brześcia” Alesia Gutnik.

Alesia Gutnik z Brześcia (po lewej) – wicemistrzyni zawodów na prestiżowym dystansie 10 kilometrów wśród kobiet w wieku do 30 lat

Doskonale spisali się także nasi 45-latkowie. W tej kategorii wśród kobiet nie miała sobie równych Natalia Wojciechowska z Wołkowyska, a wśród mężczyzn –  również mieszkający w Wołkowysku Roman Wołczek. Brązowy medal wśród pań w tej kategorii wywalczyła także reprezentantka „Sokoła” – Irena Lebiediewa z Lidy.

Na podium reprezentantki „Sokoła” – Natalia Wojciechowska z Wołkowyska (pierwsze miejsce) i Irena Lebiediewa z Lidy (trzecie miejsce)

Roman Wołczek z Wołkowyska na najwyższym stopniu podium

Bez medali nie pozostało także dorastające pokolenie polskich sportowców na Białorusi.

Trzecie miejsce i brązowy medal w swojej kategorii wiekowej wywalczyła 11-letnia Wioletta Piuta z Lidy. Podobny sukces świętował 12-letni brześcianin Jan Korotkiewicz.

Dwunastoletnia Wioletta Piuta z Lidy (po prawej) zdobyła trzecie miejsce

Po prawej – brązowy medalista zawodów Jan Korotkiewicz z Brześcia

Prawdziwą sensacją Pucharu Europy Nordic Walking w Mińsku stał się start najmłodszego zawodnika – dwuletniego Tomasza Kuźmy z Lidy. Sędziowie zawodów stwierdzili, że Tomasz nie ma wśród startujących zawodników konkurenta w swojej kategorii wiekowej i przyznali mu pierwsze miejsce.

Dwuletni Tomasz Kuźma z Lidy (pierwszy od lewej) na starcie zawodów

Tomasz Kuźma

Tomasz Kuźma nie miał konkurentów w swojej kategorii wiekowej

Reprezentacja PKS „Sokół” na pierwszym etapie Pucharu Europy Nordic Walking w Mińsku

Znadniemna.pl, zdjęcia facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content