HomeOświataZapraszamy do udziału w Konkursie „Mistrz Ortografii-2018”!

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Mistrz Ortografii-2018”!

Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie – taka będzie wspólna nagroda dla laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Mistrz Ortografii”, organizowanego przez Związek Polaków na Białorusi.

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji Konkursu „Mistrz OIrtografii”

– Poza zwiedzaniem Pałacu Prezydenckiego zwycięzcy i laureaci mogą liczyć na nagrody rzeczowe: laptopy i tablety – mówi nam pomysłodawczyni Konkursu „Mistrz Ortografii” i jego wieloletnia organizator, prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Prezes ZPB podkreśla, że tegoroczna edycja konkursu będzie się różniła od poprzednich tym, że do rywalizacji o trofea konkursowe nie zostaną dopuszczeni zwycięzcy ubiegłorocznych edycji „Mistrza Ortografii”.

Tegoroczna edycja „Mistrza ortografii” odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2018 r. w Grodnie o godzinie 11.00.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszana jest młodzież szkolna, która będzie rywalizowała o nagrody w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas od 6 do 8 oraz uczniowie klas starszych od 9 do 11.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela prezes ZPB Andżelika Borys pod adresem e-mailowym: [email protected], bądź pod telefonem: +375 (152) 74-44-23.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • SZANOWNI PAǸSTWO!
    Na Państwa ręce-jeśli oczywiście otrzymam na to zgodę mam zamiar wysłać dwie książeczki dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat w formie elektronicznej PDF i upoważniam Państwa do ich szerokiego rozpowszechniania według Waszego uznania.Poniżej trochę więcej informacji o mojej akcji-ZAPRASZAM!
    Jestem emerytowanym lekarzem, ktὸry pracował w Polsce, Afryce i po dość długich latach pracy w Kanadzie znalazł się na emeryturze. Z trudnością zaadaptowałem się do nowych warunkὸw życia i wtedy powrὸciłem do pisania. Trochę piszę wierszem, prozą, a ostatnio moją pasją stały się różnorodne opowiadania, bajki i wiersze dla dzieci. Zawsze kochałem zwierzęta i nagle poczułem ich bliskość-zacząłem pisać o nich zapraszając na spotkania z nimi dzieci. Zwierzęta i ich prostolinijne reakcje, odruchy są cząstką tego Świata-Natury, ktὸry warto obserwować, poznawać i nauczyć się kochać, bo to niewątpliwie wpłynie na przyszłość dojrzałego człowieka. W pewnym okresie mojego życia przez kilka miesięcy napisałem sześć książeczek i opublikowałem w bardzo małym nakładzie w Polsce. Pisałem dużo i postanowiłem zaszczepić w społeczeństwie polonijnym myśl książki charytatywnej dla dzieciakὸw na emigracji.Na dzień dzisiejszy uważam, że z przyjemnością mogę rozprowadzić część moich książek dla dzieci drogą komputerową w formie PDF. Książki te są niezwykle kolorystyczne-mogą być odbierane fajnie na dużych ekranach internetowych i mam nadzieję, że zaciekawią dzieciaki-starsze umiejące czytać oraz wciągną rodzicὸw lub dziadkὸw w akcję czytania-charytatywnej książki dla młodszych polskich dzieciakὸw na emigracji.Ten materiał może być przydatny dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Po pewnym czasie będę mὸgł przesłać nieco więcej tych książek o trochę innej tematyce. Zapraszam do tej akcji-myślę, że to naprawdę ma sens-a uśmiech dziecka i zadowolenie, ktὸre będzie się wiązało z posługiwaniem się językiem polskim będzie dla mnie nie tylko największą satysfakcją,ale i zapłatą.Tylko po pisemnej akceptacji co oczywiście wiąże się z odpowiedzią będę mὸgł z niezwykłą przyjemnością przesłać moje książki.
    Wszystkie komentarze jak i usprawnienia w tej sprawie są bardzo mile widziane.
    Zapraszam-Dr Jerzy Pawlak

Skomentuj

Skip to content