HomeSpołeczeństwoSpotkanie opłatkowe w Szczuczynie

Spotkanie opłatkowe w Szczuczynie

Spotkanie opłatkowe członków oddziału ZPB w Szczuczynie stało się okazją do omówienia planów działalności organizacji w bieżącym roku.

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_07

Członkowie oddziału ZPB w Szczuczynie z Andżeliką Borys

13 stycznia członkowie Oddziału ZPB w Szczuczynie na czele z prezesem Andrzejem Sobolem zgromadzili się na Mszy św. w miejscowym Kosciele pw. Świętej Teresy. Po nabozeństwie wraz z proboszczem ks. Witoldem Petelczycem Polacy udali się do sali katechetycznej, aby uroczyście podzielić się opłatkiem.

Z Grodna na spotkanie opłatkowe do Szczuczyna przybyła delegacja ZPB na czele z przewodniczącą Rady Naczelnej Andżeliką Borys.

Sala katechetyczna wystrojona była odświętnie: choinka, wokół dekoracje świąteczne, a na długim, przykrytym białym obrusem stole – talerzyki z opłatkami, stroiki i ciasto.

Spotkanie rozpoczął proboszcz ks. Witold Petelczyc, który odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz złożył wszystkim działaczom serdeczne życzenia.

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_06

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys. W imieniu prezesa ZPB Mieczysława Jaśkiewicza złożyła życzenia świateczno-noworoczne i przedstawiła zebranym kierowniczkę Działu Kultury ZPB, Weronikę Szarejko.

Zebrani na uroczystości na znak zgody i pojednania przełamali się opłatkiem.

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_05

Proboszcz ks. Witold Petelczyc rozdaje opłatek

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_02

Proboszcz ks. Witold Petelczyc dzieli się opłatkiem z Andżeliką Borys

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_04

Weronika Szarejko, kierownik Działu Kultury ZPB dzieli się opłatkiem z działaczami

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_01

Proboszcz ks. Witold Petelczyc dzieli się opłatkiem z dziećmi

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn_08

Nie obeszło się bez wspólnego odśpiewania kolęd. Po wybrzmieniu ostatniej, wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, dzieląc sie wrażeniami i refleksjami świątecznymi. Działacze związkowi omówili też sprawy organizacji, a Andżelika Borys opowiedziała o planach ZPB na bieżący rok.

Spotkanie_oplatkowe_Szczuczyn

Śpiewanie kolęd

IT-P

Najnowsze komentarze

  • Kochani Rodacy, jestem pod wrażeniem kultywowania Polskości na terenie dawnych Kresów Wschodnich, patriotyzmu. Pamiętać przy tym należy że jesteśmy jednym narodem ponad granicami bez względu na miejsce urodzenia i zamieszkania. Jestem także pod osobistym urokiem Szefowej Związku Pani Angeliki Borys kiedyś w czasie jej pobytu w Polsce miałem okazję zobaczyć i wysłuchać jej wywiadu w naszej telewizji.
    Mimo trudności jakie Państwo napotykają rozwijacie Swój Polski patriotyzm na tym terenie
    Wszystkiego najlepszego, co dobre i piękne w Nowym Roku dla wszystkich Rodaków.

Skomentuj

Skip to content