HomeKulturaUczniowie PSS przy ZPB w Grodnie demonstrowali talenty muzyczne

Uczniowie PSS przy ZPB w Grodnie demonstrowali talenty muzyczne

Szkolny przegląd uczniowskich zdolności muzycznych pt. „Mam talent!” odbył się w dniu 25 lutego w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Grodnie. Na scenie pojawiło się ponad 30 młodych artystów, którzy zademonstrowali swoje talenty w różnych dziedzinach sztuki muzycznej.

Tańczą Małgorzata Kirgicka i Karolina Wasilewa

Program występów został podzielony na kategorie wiekowe (6-12 lat, 12-16, od 16 i wyżej) i artystyczne: „Taniec gwiazd”, „Jak oni śpiewają” oraz „Gram sam”.

W kategorii tanecznej z kompozycją, zawierającą elementy gimnastyki, wystąpiły uczennice Małgorzata Kirgicka i Karolina Wasilewa. Maturzystka Margarita Trubnikowa natomiast, przedstawiła taneczną interpretację wiersza polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej „Jestem za blisko…”

Największą pod względem liczby uczestników i najbardziej różnorodną pod względem wykorzystanych instrumentów okazała się kategoria „Gram sam”, w której umiejętności gry na akordeonie zademonstrowali uczniowie Lew Antoniak i Sawielij Bułaj, na saksofonie zagrał Arseni Timoszko, na trąbkach – Jan Michaluk i Denis Grigas (trąbka basowa), na perkusji – Maksym Zubrin, a na skrzypcach – Anna Dziwniel. Aż pięcioro uczestników kategorii „Gram sam” zademonstrowało publiczności umiejętności gry na gitarze. Byli to: Agnieszka Komincz, Daria Chocha, Paweł Komanowski, Robert Łukoszko i Jarosław Butkiewicz. Tyle samo – pięć – wśród uczennic PSS przy ZPB w Grodnie okazało się pianistek: Anita Roszczewska, Nadzieja Jankowska, Anna Dziwniel, Ilona Wnuczko, Anna Zimnicka.

Wokalne talenty w kategorii „Jak oni śpiewają” zademonstrowali, wykonując piosenki w językach polskim i angielskim, uczniowie: Maksym Krawczyk, Anastazja Wojciechowicz, Patrycja Karpowicz, Marina Biekisz, Angelina Łukaszewicz, Agnieszka Komincz, Lina Zub i Anna Łoban.

Wszyscy uczestnicy przeglądu „Mam talent!” otrzymali od jego organizatorów – wiceprezes ZPB ds. Kultury Renaty Dziemiańczuk i nauczycielki Swietłany Timoszko – pamiątkowe dyplomy i usłyszeli słowa wdzięczności za chęć zademonstrowania zdolności artystycznych.

Swietłana Timoszko

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content