HomeKulturaXV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

W dniu 27 stycznia w Sycowie odbył się XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie.

Uczestnicy koncertu na scenie. Po środku (w biało-niebieskich strojach) – przedstawiciele działającego przy ZPB zespołu z Mołodeczna „Białe Skrzydła” (kierownik zespołu Wiktor Baranowicz stoi w kapeluszu)

W imprezie tej, organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców Sławomira Kapicę oraz Konsula Generalnego RP w Irkucku Krzysztofa Świderka, wzięli udział przedstawiciele środowisk polskich z Ukrainy, Białorusi i Polacy z Syberii. Obecny był biskup diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski, a także przedstawiciele innych diecezji, w tym największej w świecie diecezji irkuckiej (obejmującej obszar 10 mln km2). Władze państwowe i samorządowe reprezentowali: minister Beata Kempa, odpowiadająca w Radzie Ministrów za organizację pomocy humanitarnej, minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal, burmistrzowie i wójtowie gmin w powiecie oleśnickim i milickim. Obecni byli przedstawiciele Kościoła Katolickiego oraz Ewangelicko-Augsburskiego.

„Białe Skrzydła” przybyły do Sycowa z białoruskim „czarnym” chlebem

„Białe Skrzydła” częstują gości koncertu białoruskim chlebem

W trakcie imprezy nastąpiła oficjalna inauguracja kolejnej edycji corocznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Całe wydarzenie uświetniły występy artystów. Z Białorusi i z Ukrainy były to zespoły: „Białe Skrzydła” (kier. Wiktor Baranowicz, prezes Oddziału ZPB w Mołodecznie – red.), „Aksamitki” i „Rezonans”. Główną część programu stanowił 2-godzinny występ zespołu „Mazowsze”, który w ten sposób już po raz drugi włączył się w akcję niesienia pomocy rodakom na Wschodzie. W trakcie imprezy gromadzone były środki na pomoc dla Polaków na Kresach.

Znadniemna.pl na podstawie kuratorium.wroclaw.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content