HomeSpołeczeństwoStrona Karta’97 została zablokowana na Białorusi

Strona Karta’97 została zablokowana na Białorusi

Redagowany na uchodźstwie w Polsce niezależny białoruski portal informacyjny charter97.org stał się niedostępny dla internautów na Białorusi.

Tym mieszkańcom Białorusi, którzy próbują wejść na stronę, zamiast treści strony pojawia się informacja, że portal został umieszczony na liście stron o ograniczonym dostępie.

Oto jak może wyglądać taki komunikat:

Adres jest niedostępny także dla użytkowników urządzeń mobilnych – np. smartfonów i tabletów.

– 20 lat władze walczą z nami za pomocą różnych form represji: od blokad po areszty i zabójstwa dziennikarzy. Będziemy bronić strony Karta’97 wszelkimi dostępnymi sposobami, także na poziomie międzynarodowym – oświadczyła redakcja portalu.

Charter97.org powstał jako strona internetowa biura prasowego organizacji obrony praw człowieka i obywatela Karta’97 (biał. Chartyja’97). Białoruska inicjatywa w swojej nazwie i założeniach nawiązywała do czechosłowackiej Karty’77. 10 listopada 1997 roku białoruscy dziennikarze ogłosili ją jako manifest przeciwko łamaniu na Białorusi praw człowieka. Podpisali ją wtedy znani opozycyjni politycy, a następnie około 100 tysięcy obywateli. Po latach przekształciła się w jedno z najbardziej rozpoznawalnych niezależnych białoruskich mediów.

Znadniemna.pl za Belsat.eu

Najnowsze komentarze

  • W dyktaturze inaczej być nie może…

    • To jest prawda

Skomentuj

Skip to content