HomeKulturaIX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 21 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. W tegorocznej edycji Festiwalu, którego organizatorem jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, zaprezentowało się 9 zespołów i 5 solistów.

Jak co roku występy artystów poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Śmiarach przez ks. proboszcza Sławomira Groszka. Po eucharystii wszyscy udali do Szkoły Podstawowej w Śmiarach, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Janina Dołgich – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, oraz Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew.

W tej edycji festiwalu wykonawców oceniało jury w składzie: Michał Hołownia – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, Izabela Kiryluk – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Małgorzata Borkowska – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Tożsamości Kulturowej oraz Rozwoju Regionu Mazowsza i Podlasia „Tradycja-Rozwój-Przyszłość” .

W kategorii Zespoły, decyzją jury, I miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, II miejsce zajęła Kapela Zbucka i Przyjaciele pod kierownictwem Tomasza Radomyskiego. III miejsce zajął Chór Sursum Corda z Grodna na Białorusi pod kierunkiem Ireny Jagowdzik. Wyróżnienie zdobył Zespół Śpiewaczy z Chodowa pod kierunkiem Marka Stańczuka.

Chór Sursum Corda z Grodna

W kategorii Soliści, I miejsce zdobył Maksym Andrejczenko z Grodna pod kierownictwem Ireny Jagowdzik. II miejsce zajął Tadeusz Zawistowski, solista zespołu „Retro Stars” ze Sterdyni, III miejsce przypadło Jackowi Czarneckiemu pod kierownictwem Sebastiana Kaniuka.

Irena Jagowdzik, kierownik chóru Sursum Corda z Grodna

W trakcie obrad jury publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać pięknego koncertu Chóru Sursum Corda z Grodna na Białorusi, który przebywał w naszej gminie na zaproszenie organizatorów Festiwalu.

Na zakończenie tradycyjnie wszystkie zespoły odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom, którymi byli: Powiat Siedlecki, Dwór Mościbrody; Caritas Diecezji siedleckiej.

Znadniemna.pl za wisniew.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content