HomeSpołeczeństwoSpotkanie opłatkowe w Iwieńcu

Spotkanie opłatkowe w Iwieńcu

Ponad sześćdziesięciu działaczy oddziału ZPB w Iwieńcu spotkało się w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia, aby złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczno-noworoczne i podzielić się opłatkiem.

Spotkanie_oplatkowe_Iwieniec_02

Podczas spotkania

Spotkanie opłatkowe Polacy przeprowadzili w pomieszczeniu wynajętym, gdyż od lutego 2010 roku nie mają wstępu do Domu Polskiego, który po siłowym przejęciu przez władze służy za siedzibę firmom komercyjnym, sklepom, a nawet biuru usług pogrzebowych.

Mieczysław Jaśkiewicz, prezes ZPB składa życzenia

Mieczysław Jaśkiewicz, prezes ZPB składa życzenia

Na spotkaniu opłatkowym w Iwieńcu obecni byli prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz i przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys.

v

Teresa Sobol, prezes Oddziału ZPB w Iwieńcu z młodzieżą

Spotkanie świąteczne Polaków poprzedził wspólny udział we Mszy Świętej w miejscowym kościele. Potem uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu kolęd polskich w wykonaniu zespołu „Kresowianka”, któremu towarzyszyła recytacja poezji o Narodzeniu Pańskim przez miejscową młodzież.

Łamanie się opłatkiem

Łamanie się opłatkiem

Jak co roku, duszą polskiego towarzystwa w Iwieńcu była prezes iwienieckiego oddziału ZPB Teresa Sobol.

Pani Teresa, wobec braku pomieszczenia dla siedziby oddziału, w swoim prywatnym domu prowadzi nauczanie języka polskiego wśród iwienieckich dzieci i pielęgnuje wraz z nimi i miejscowymi Polakami polskie tradycje i kulturę.

 Andżelika Borys z Iwieńca

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content