HomeOświataSpotkanie opłatkowe nauczycieli i uczniów

Spotkanie opłatkowe nauczycieli i uczniów

Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, Jasełka w wykonaniu uczniów, wystawa prac z konkursu szopek bożonarodzeniowych i stroików – taki był program spotkania opłatkowego w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Grodnie.

Doroczne spotkanie opłatkowe z udziałem uczniów, ich nauczycieli i działaczy ZPB odbyło się w miniony piątek. Uświetnił je obecnością i modlitwą ksiądz Antoni Gremza. Kapłan wygłosił Słowo Boże i odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza, przypominający o narodzinach Jezusa w Betlejem.

ks. Antoni Gremza

ks. Antoni Gremza

Życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyła uczniom i pedagogom z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie jej dyrektor, a zarazem wiceprezes ZPB Helena Dubowska.

 

Jasełka w wykonaniu uczniów

Jasełka w wykonaniu uczniów

Spotkanie_oplatkowe_PSS_06

Część artystyczna spotkania składała się z inscenizacji Jasełek w wykonaniu uczniów szkoły, a następnie jury ogłosiło, że w ogłoszonym wcześniej konkursie szopek bożonarodzeniowych i stroików nie udało się wyłonić zwycięscy, gdyż każda z prezentowanych podczas spotkania prac konkursowych miała swój unikalny urok i nie poddawała się wartościowaniu. Werdykt jury oznaczał, że wszyscy uczestnicy konkursu, a byli nimi zgromadzeni na spotkaniu uczniowie szkoły, otrzymali nagrodę w postaci prezentów świątecznych.

Spotkanie_oplatkowe_PSS

Konkursowa szopka bożonarodzeniowa

Spotkanie_oplatkowe_PSS_01

Spotkanie_oplatkowe_PSS_08

Nauczycielka Agnieszka Moroz dzieli się opłatkiem z uczniem szkoły

Za przygotowanie części artystycznej spotkania opłatkowego kierownictwo szkoły, goście i uczniowie szczególnie dziękowali nayczycielkom Annie Litwinowicz i Agnieszce Moroz.

Aleksander Kisiel

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content