HomeOświataPolska Szkoła Społeczna przy ZPB w Grodnie rozpoczyna rok szkolny

Polska Szkoła Społeczna przy ZPB w Grodnie rozpoczyna rok szkolny

Uroczyste otwarcie roku szkolnego 2017-2018 odbędzie się w piątek, 15 września, w działającej od ponad dwudziestu lat w Grodnie przy Związku Polaków na Białorusi Polskiej Szkole Społecznej.

Uczestnicy konkursu „Mistrz Ortografii 2017”, organizowanego każdego roku na bazie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie

Placówka edukacyjna oferuje najatrakcyjniejszy w Grodnie program nauczania języka polskiego, polskiej literatury, kultury, tradycji oraz historii Polski. Uczniom klas maturalnych administracja szkoły proponuje także zajęcia w języku polskim z przedmiotów ścisłych, m.in. z matematyki i fizyki.

Jak poinformowała portal Znadniemna.pl dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie Anżelika Orechwo na dzień rozpoczęcia roku szkolnego do szkoły zapisało się 340 uczniów. W szkole będą się uczyły głównie dzieci, uczęszczające do klas od 5 do 11 w szkołach państwowych. – Będą też kursy językowe dla osób dorosłych, a także zorganizowane zostaną klasy dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku od 6 do 10 lat – mówi nam dyrektor szkoły.

Anżelika Orechwo, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie

Kadra nauczycielska szkoły to doświadczeni pedagodzy po studiach w Polsce, m.in. specjaliści, oddelegowani do prowadzenia zajęć w szkole przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP. – Mamy w tej chwili ośmiu nauczycieli, ale w razie potrzeby będziemy mogli zaangażować do współpracy kolejnych pedagogów – mówi Orechwo.

Według Anżeliki Orechwo 340 uczniów to nie ostateczna liczba, gdyż zapisy do szkoły wciąż trwają, a zapisać się do niej można w biurze firmy „KLERIGATA” sp. z o.o. pod adresem ul. Budzionnego 48a, w pomieszczeniu nr 84 (tel. 74-44-23).

Uroczyste otwarcie roku szkolnego w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Grodnie odbędzie się 15 września w sali nr 100 przy ul. Budzionnego 48a o godzinie 18.00.

Administracja szkoły zaprasza na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uczniów szkoły, ich rodziców, działaczy ZPB oraz grodnian zainteresowanych podjęciem nauki w szkole, mającej jedną z najdłuższych tradycji nauczania języka polskiego w grodzie nad Niemnem.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content