HomeOświataZakończenie roku szkolnego dla dzieci, uczących się języka polskiego na Grodzieńszczyźnie

Zakończenie roku szkolnego dla dzieci, uczących się języka polskiego na Grodzieńszczyźnie

Jak co roku na początku wakacji – w sobotę, 10 czerwca – Związek Polaków na Białorusi zorganizował uroczystość zakończenia roku szkolnego dla dzieci z Grodna i obwodu grodzieńskiego, uczących się języka polskiego w różnych formach.

Uroczystość tradycyjnie przybrała formę przeglądu artystycznego, podczas którego dzieci z Grodna i okolic mogły zaprezentować swoje zdolności artystyczne, między innymi recytując wiersze polskich poetów, śpiewając i grając na instrumentach muzycznych.

Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi

Gościem uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji letnich był konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z małżonką Elżbietą.

To właśnie oni po zakończeniu blisko godzinnego koncertu na prośbę organizator uroczystości – prezes ZPB Andżeliki Borys – wręczyli dyplomy z podziękowaniem za pracę najlepszym nauczycielom i kierownikom ośrodków nauczania języka polskiego, a także słodkie prezenty ich uczniom, przybyłym na uroczystość do Grodna.

Jarosław Książek, konsul generalny RP w Grodnie

– Dziękuję! To słowo powinno tu brzmieć pod Waszym adresem bez końca – mówił do zgromadzonych pedagogów i ich uczniów Jarosław Książek, szef Konsulatu Generalnego RP w Grodnie, życząc zarówno jednym, jak i drugim udanych wakacji.

Na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli nauczyciele i uczniowie z różnych szkół Grodna, w których język polski jest wykładany w formie fakultatywnej. Nie zabrakło też grupy uczniów z Polskiej Szkoły w Grodnie oraz dzieci, uczących języka polskiego przy parafiach i w niedużych mniejszych edukacyjnych ośrodkach społecznych. Okolice Grodna były reprezentowane przez przedstawicieli między innymi Racicz, Porzecza, Adamowicz. Z dalszego terenu na święto zakończenia roku szkolnego dla dzieci uczących się języka polskiego na Grodzienszczyźnie w różnych formach przybyły reprezentacje między innymi z Radunia i z Oszmiany.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content