HomeOświataSzansa na studia w Białymstoku dla młodzieży z Białorusi, znającej język angielski!

Szansa na studia w Białymstoku dla młodzieży z Białorusi, znającej język angielski!

Nowy kierunek studiów dla maturzystów z Polski i Zagranicy – Construction and Building Systems Engineering (CBSE) z językiem wykładowym angielskim – planuje uruchomić od 25 września 2017 roku na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechnika Białostocka. Nauka na nowym kierunku potrwa 3,5 roku, a jego studenci będą otrzymywali stypendium wysokości 350 euro miesięcznie!

„Zaproponowany kierunek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno najlepszych maturzystów z naszego kraju, jak i obcokrajowców pragnących studiować na naszej Uczelni. Inicjatorzy anglojęzycznych studiów są przekonani o roli międzynarodowego wykształcenia inżynierskiego, jako większej szansy na rynku pracy i przy podejmowaniu kształcenia na poziomie magisterskim” – czytamy w materiałach informacyjnych, otrzymanych przez redakcję Znadniemna.pl z Politechniki Białostockiej.

Jak zapewniła w rozmowie z portalem Znadniemna.pl dr inż. Maria Walery z Katedry Systemów Inżynierii Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej: „Poza obowiązującym planem studiów studenci nowego kierunku mogą liczyć na udział w licznych seminariach, szkoleniach i warsztatach z pracodawcami, które umożliwią poszerzenie wiedzy i umiejętności studentów i zapewnią lepszą znajomość branży oraz kontakt z przemysłem”.

– Uruchamiamy nowy kierunek także z myślą o młodzieży z Białorusi – mówi nasza rozmówczyni, podkreślając, że młodzież zza wschodniej granicy dobrze zarekomendowała siebie, studiując na Politechnice Białostockiej i na innych białostockich uczelniach.

Inicjatorzy uruchomienia studiów anglojęzycznych na Politechnice Białostockiej zapewniają studentom nowego kierunku stypendium wysokości 350 euro miesięcznie oraz opiekę i wsparcie Opiekuna w trakcie studiów. „Istnieje również możliwość zakwaterowania w Domach Studenta na terenie naszego kampusu” – czytamy w ofercie edukacyjnej Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Wszelkie pytania dotyczące warunków rekrutacji i nauki na nowym kierunku studiów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej jego inicjatorzy proszą kierować na e-mail: [email protected].

Ulotka informacyjna w języku angielskim o nowym kierunku studiów jest dostępna tutaj (plik PDF).

Możecie Państwo pobrać  także rosyjskojęzyczną wersję Regulaminu rekrutacji na nowy kierunek studiów Construction and Building Systems Engineering (CBSE) z językiem wykładowym angielskim na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej (plik Word).

Znadniemna.pl na podstawie materiałów, udostępnionych przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content