HomeHistoriaW Brześciu kwestują młodzi miłośnicy NKWD

W Brześciu kwestują młodzi miłośnicy NKWD

W Brześciu władze zbierają pieniądze na festiwal wojskowy, poświęcony rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na ZSRR.

Uczestnicy festiwalu składają wieńce przed płytą upamiętniającą funkcjonariuszy 132. batalionu specjalnego wojsk konwojenckich NKWD

Już szósty rok z rzędu z okazji tej daty władze Brześcia organizują prawdziwe show. Wcześniej – za pieniądze z budżetu, teraz muszą szukać pieniędzy w Internecie i na ulicach.

Od trzech tygodni na platformie crowfoundingowej kilka osób stara się zebrać środki na cel zatytułowany „Festiwal 22 czerwca 1941 – Twierdza Brzeska”. Minimalna kwota, którą chcą uzbierać to 2,5 tys. dolarów. Na razie mają 130.

Ideowym inspiratorem projektu jest Piotr Pciczko, drugi sekretarz brzeskiego oddziału miejskiego Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży (BRSM) – państwowej organizacji młodzieżowej.

Piotr Pciczko jest wielkim zwolennikiem odrodzenia ZSRR. Na festiwalu w Brześciu zamierza zebrać 40 tys. osób – m.in. dlatego, żeby stworzyć pozytywny image Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Głównymi atrakcjami tej patriotycznej imprezy w Brześciu byłaby wystawa i parada sprzętu wojskowego oraz występ rekonstruktorów historycznych.

Znadniemna.pl za belsat.eu

No comments

Skomentuj

Skip to content