HomeKulturaW Indurze znowu wystawiano pisanki i dekoracje wielkanocne

W Indurze znowu wystawiano pisanki i dekoracje wielkanocne

23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jak co roku z inicjatywy Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Indurze, w indurskiej parafii odbyła się wystawa pisanek, wypieków oraz dekoracji wielkanocnych, wykonanych przez najmłodszych mieszkańców Indury wspólnie z rodzicami ma tegoroczne Święto Wielkiej Nocy.

Prezes ZPB Andżelika Borys ogląda wystawę

Wystawę, z prezentami dla młodych artystów, odwiedziła prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Przemawia prezes Oddziału ZPB w Indurze Anna Słoma

Andżelika Borys, prezes ZPB rozmawia z dziećmi

W tym roku wystawa, organizowana zazwyczaj przed gmachem indurskiego parafialnego Kościoła Trójcy Przenajświętszej, ze względu na deszczową pogodę została umieszczona w środku świątyni. Po zakończeniu nabożeństwa proboszcz parafii ks. Paweł Astukiewicz zaprosił wiernych aby przed opuszczeniem kościoła obowiązkowo obejrzeli wystawę pisanek, wypieków i dekoracji wielkanocnych, gdyż jej organizowanie co roku tydzień po Wielkanocy, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jest jedną z najpiękniejszych współczesnych tradycji indurskiej społeczności.

O znaczeniu tradycji organizowania po Wielkanocy wystawy pisanek w procesie wychowania najmłodszych mieszkańców Indury mówiła, otwierając wystawę prezes Oddziału ZPB w Indurze Anna Słoma. Prezes ZPB Andżelika Borys, dziękując indurskim Polakom za zaproszenie na wystawę, ogłosiła z kolei, że każdy młody artysta, którego praca znalazła się na wystawie, zasługuje na uznanie i nagrodę.

Zgodnie z zapowiedzią nagrodę od Zarządu Głównego ZPB za udział w wystawie otrzymał z rąk Andżeliki Borys każdy, prezentujący swoje prace, młody artysta. Ogółem rozdano około trzydziestu paczek ze słodkimi prezentami. Oznacza to, że w tym roku na wystawę pisanek, wypieków i dekoracji wielkanocnych w Indurze złożyły się prace, robione w około trzydziestu miejscowych rodzinach.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content