HomeSportBiegacze „Sokoła” najlepsi w wasilkowskim biegu „Po pierwsze zdrowie”

Biegacze „Sokoła” najlepsi w wasilkowskim biegu „Po pierwsze zdrowie”

Paweł Czeczko z Grodna, reprezentujący barwy Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, zwyciężył w biegu na 5 kilometrów, który odbył się 25 marca w Wasilkowie na Podlasiu w ramach zawodów biegowych z cyklu „Po pierwsze zdrowie”.

Na podium: 3 miejsce – Krystian Kalinowski z Białegostoku, 2 miejsce -Maksym Bratuchin z Grodna i zwycięzca – Paweł Czeczko z Grodna

Do startu w Wasilkowie zgłosiło się ogółem 107 biegaczy w różnym wieku z całego województwa podlaskiego, najwięcej – z Białegostoku. Dzięki temu, że regulamin zawodów dopuszczał udział w nich zawodników także spoza województwa podlaskiego, a nawet Polski, zgłosili się do nich dwaj biegacze z PKS „Sokół” przy ZPB – Paweł Czeczko i Maksym Bratuchin z Grodna.

Obaj zostali zakwalifikowani do kategorii zawodników – „mężczyzni w wieku do 29 lat”. W tej kategorii wystartowało dwunastu najszybszych zawodników zawodów.

Nasi biegacze Paweł Czeczko i Maksym Bratuchin okazali się jednak bezkonkurencyjni, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na podium wpuścili tylko białostoczanina Krystiana Kalinowskiego, biegającego w barwach AGR Podlesie.

Zwycięzca biegu „Po pierwsze zdrowie” w Wasilkowie Paweł Czeczko pokonał dystans 5 kilometrów za 14 minut 22 sekundy i 50 setnych sekundy. Jego kolega z „Sokoła” Maksym Bratuchin był wolniejszy o nieco ponad pół minuty, a zdobywca trzeciego miejsca przegrał ze zwycięzcą o minutę i dwadzieścia dwie sekundy. Pomiar czasu pokazał, zwycięzca biegu pokonał dystans z prędkością 20,9 kilometrów na godzinę.