HomeOświataMaturzyści z Brześcia przymierzyli się do warszawskiej SGH

Maturzyści z Brześcia przymierzyli się do warszawskiej SGH

Zwiedzanie najlepszej ekonomicznej uczelni w Polsce – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – zorganizowała 18 marca dla grupy swoich szesnastu maturzystów Polska Szkoła Społeczna, działająca przy Oddziale ZPB w Brześciu.

Zwiedzanie SGH odbyło się w ramach organizowanych przez szkołę dni otwartych i stało się dla młodych Polaków Brześcia możliwością dokonania wstępnej przymiarki do studiów na wyższej uczelni, uważanej za najlepszą w Polsce wśród uczelni o profilu ekonomicznym. Młodzi ludzie podczas pobytu w SGH mieli okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji, dowiedzieć się o terminach składania dokumentów oraz o warunkach przyznawania stypendium.

Podczas pobytu w SGH młodzież z Brześcia miała także spotkanie zarówno z wykładowcami, jak i ze studentami SGH, a przedstawiciele Samorządu Studenckiego opowiedzieli gościom zza Buga o życiu akademickim i działających na uczelni organizacjach studenckich.

Delegacja z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu wstąpiła też do działającego w SGH Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami, którego pracownicy opowiedzieli gościom z Brześcia o możliwościach, z których korzystają studenci SGH przy poszukiwaniu pracy i praktyk zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wyjazd do SGH w Warszawie stał się dla młodych Polaków z Brześcia świetną okazją do zwiedzenia stolicy Polski.

Natalia Gołubowska z Brześcia

No comments

Skomentuj

Skip to content