HomeHistoriaNa Białorusi ukazały się pocztówki z podobiznami królów Polski

Na Białorusi ukazały się pocztówki z podobiznami królów Polski

Pocztówki z podobiznami królów Rzeczypospolitej i wielkich książąt litewskich ukazały się na Białorusi nakładem mińskiego wydawnictwa Fuainform – informuje białoruski portal „Prawda Historyczna”.

Fot.: Istpravda.ru

Jak zaznaczają autorzy publikacji – niewielu współczesnych Białorusinów potrafi nazwać imiona władców Wielkiego Księstwa Litewskiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów, z których tradycjami i spuścizną identyfikuje się spora część mieszkańców Białorusi.

Teraz uczenie się historii Białorusi stanie się łatwiejsze – uważa portal „Prawda Historyczna” i wskazuje, że pomoże w tym wydany przez Fuainform zbiór pocztówek i posterów, ukazujących nie tylko podobizny władców, lecz także podstawowe informacje biograficzne o nich, między innymi – krótkie streszczenie dokonań poszczególnej postaci historycznej oraz daty jej urodzin i śmierci.

Fot.: Istpravda.ru

Na stronie internetowej wydawnictwa Fuainform, czytamy z kolei, że wydane przez nie pocztówki i postery pozwolą ich nabywcom na zdobycie wiedzy o historii Wielkego Księstwa Litewskiego i Rzeczypospolitej , jako największych niegdyś państw Europy. Zdaniem wydawcy posiadacz materiałów potrafi także usystematyzować własną wiedzę o dynastiach i władcach okresu historycznego, w których istniały Rzeczpospolita i WKL. Zbiór pocztówek i posterów z podobiznami władców Rzeczypospolitej i WKL powinien, zdaniem wydawcy, zainteresować zarówno miłośników „ojczystej historii” jak i historyków-naukowców.

Znadniemna.pl za Istpravda.ru i Fua-inform.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content