HomeSpołeczeństwoDary z Sopotu nie były prezentami prywatnymi Jaśkiewicza

Dary z Sopotu nie były prezentami prywatnymi Jaśkiewicza

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski potwierdził, że wszelkie urządzenia, materiały, książki i rzeczy, które przedstawiciele władz Sopotu przekazywały w ostatnich latach na ręce przedstawicieli władz Związku Polaków na Białorusi, zostały zakupione z budżetu miasta Sopotu i były przekazywane organizacji, a nie osobom prywatnym.

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski

Oznacza to, że były prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz nie otrzymywał ani od Prezydenta Miasta Sopotu, ani od Urzędu Miasta Sopotu prezentów prywatnych, jak twierdzą jego poplecznicy.

Wyjaśnić kwestię rzeczywistych adresatów darów, przekazywanych za pośrednictwem kierownictwa Związku Polaków na Białorusi przez władze Miasta Sopotu zmusiła prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego dyskusja w Internecie wokół opublikowanej przez nas informacji (Święto Zakochanych w Oddziale ZPB w Grodnie i skradziony generator (aktualizacja)), że były prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz na oczach kilkudziesięciu świadków skradł z pomieszczeń między innymi generator benzynowy oraz ponton wodny.

Zrobione telefonem komórkowym zdjęcia kradzieży mienia ZPB, dokonanej 13 lutego przez byłego prezesa organizacji Mieczysława Jaśkiewicza

Po ujawnieniu przez nas złodziejskich poczynań byłego prezesa ZPB, w jego obronie tradycyjnie stanęli publicznie członkowie jego rodziny, między innymi – córka byłego prezesa, bezprawnie zatrudniona przez niego w skradzionej Związkowi Polaków na Białorusi spółce „Kresowia”. W obronie złodziejskich poczynań Jaśkiewicza stanął niestety jeden z naszych kolegów związkowych – prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB Gennadiusz Picko.

Działacz prawdopodobnie został wprowadzony w błąd przez Jaśkiewicza, gdyż, jak się domyślamy przeinstruowany przez M. Jaśkiewicza, zapewniał, że ponton wodny prezydent Sopotu Jacek Karnowski wręczył M. Jaśkiewiczowi, jako prezent prywatny. Przy czym prezydent Sopotu rzekomo zrobił to w obecności licznej reprezentacji działaczy ZPB.

O tym, że wszelkie dary, przekazywane przez prezydenta miasta Sopotu i Urząd Miasta Sopotu na ręce kierownictwa Związku Polaków na Białorusi, zostały zakupione z budżetu miasta Sopotu, bądź pochodziły ze zbiórek przez miasto organizowanych i były adresowane Zarządowi Głównemu ZPB, prezydent Sopotu Jacek Karnowski poinformował osobiście prezes ZPB Andżelikę Borys.

Znadniemna.pl

Szanowna Pani
Andżelika Borys
Prezes Związku Polaków na Białorusi

Potwierdzam, że wszelkie urządzenia, materiały, książki i rzeczy przywiezione w ciągu ostatnich lat przez przedstawicieli miasta Sopotu były zakupione z budżetu miasta lub zbiórek przez miasto przeprowadzonych. Wszystkie urządzenia i materiały były przekazane na potrzeby Zarządu i Biura ZPB w Grodnie. Wszystkie dary przekazane były za pośrednictwem władz ZPB na rzecz członków Związku i potrzebujących.

Z wyrazami szacunku
Jacek Karnowski
Prezydent Sopotu

Najnowsze komentarze

  • Zaraz, zaraz – jeśli Pan Jaśkiewicz twierdzi że dostawał prywatne prezenty, to ciekawi tylko jeden aspekt – a czy podatek od darowizny odprowadził? To jeden aspekt; a tak serio – ludzie, POLACY – przestańcie się kłócić i wyciągać brudy na wierzch wszem i wobec do wiadomości; czyż nie można spokojnie usiąść i po prostu wszystko omówić i kulturalnie się rozejść; te kłótnie doprowadzą tylko do eskalacji konfliktu……

    • Meczyslaw Jaskiewicz potwierdzil rze poton wodny est spszentem sportowego klubu „Sokol” ,Ja prosilem iego zabrac poton z komurki maljarzy dzie obrazy TPP,zajmowal durzo miejsca.PYTANIE,DZIE KRADZIERZ SPSZENTU ZPB??? I on est prezesem klubu Sokół.

  • Meczyslaw Jaskiewicz potwierdzil rze poton wodny est spszentem sportowego klubu „Sokol” ,Ja prosilem iego zabrac poton z komurki maljarzy dzie obrazy TPP,zajmowal durzo miejsca.PYTANIE,DZIE KRADZIERZ SPSZENTU ZPB???Jaskiewicza prezes klubu”Sokół”

  • Meczyslaw Jaskiewicz potwierdzil rze poton wodny est spszentem sportowego klubu „Sokol” ,Ja prosilem iego zabrac poton z komurki maljarzy dzie obrazy TPP,zajmowal durzo miejsca.PYTANIE,DZIE KRADZIERZ SPSZENTU ZPB??? I on est prezesem klubu Sokół.

Skomentuj

Skip to content