HomeSpołeczeństwoUniwersytet Trzeciego Wieku przy ZPB ze świątecznym występem w hospicjum w Kamionce

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy ZPB ze świątecznym występem w hospicjum w Kamionce

Koncert świąteczny z okazji rozpoczęcia Nowego 2017 Roku zorganizował 19 stycznia w hospicjum, prowadzonym w Kamionce w rejonie szczuczyńskim przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Matki Miłosierdzia, działający przy ZPB Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Śpiewa zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB

Kierowany przez działaczkę ZPB Halinę Gawrus Uniwersytet Trzeciego Wieku przywiózł do Kamionki zespół wokalny, który zaśpiewał dla pensjonariuszy hospicjum koncert, na który się złożyły polskie kolędy i pastorałki, a także utwory żartobliwe i wesołe, przypominające, iż przeżywamy okres karnawału.

Z uwagi na to, że jednym z pensjonariuszy Domu Miłosierdzia w Kamionce jest zasłużony działacz ZPB Stanisław Klimowicz razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku do Kamionki z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla działacza ZPB udała się wiceprezes organizacji Renata Dziemiańczuk.

Siostra Faustyna i Renata Dziemiańczuk, wiceprezes ZPB

Razem z programem artystycznym Polacy z Grodna przywieźli do Kamionki pomoc w postaci owoców i innych produktów żywności, środków czystości, a także ubrań. Dary zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu między innymi Towarzystwa Plastyków Polskich.

Działacz ZPB Stanisław Wojciechowicz, Renata Dziemiańczuk, wiceprezes ZPB i działaczka ZPB Krystyna Żulego

Prowadząca hospicjum siostra Faustyna dziękowała gościom za dary świąteczne i za koncert, na który w świetlicy zebrali się wszyscy, wstający z łóżek pensjonariusze. Szczególne wyrazy wdzięczności siostra Faustyna skierowała do działacza ZPB Stanisława Wojciechowicza, który regularnie odwiedza Dom Miłosierdzia, aby się dowiedzieć, jaka pomoc jest potrzebna i tę pomoc zorganizować. Opowiadając o potrzebach hospicjum siostra Faustyna przyznała, że mieszkający w nim pensjonariusze są wdzięczni za każdą pomoc, ale opiekujące się chorymi personel prosi darczyńców, aby nie zapominali, że jednym z podstawowych artykułów, którego stale potrzebują ciężko schorowani ludzie, są pieluchy dla dorosłych.

Działacze ZPB, dając koncert w hospicjum w Kamionce, zauważyli, że wśród publiczności nie ma ich kolegi i przyjaciela Stanisława Klimowicza.

Krystyna Żulego

Jedna z pensjonariuszek hospicjum dziękuje za koncert

Okazało się, że stan zdrowia pana Stanisława nie pozwala mu na opuszczanie pokoju, w którym mieszka. Wobec tego Polacy z Grodna zawitali do pokoju pana Stanisława, aby złożyć mu życzenia noworoczne osobiście. Pan Stanisław poznał wszystkich dawnych kolegów z ZPB i wyglądał na szczęśliwego z powodu wizyty starych przyjaciół.

Stanisław Wojciechowicz regularnie odwiedza Stanisława Klimowicza

Stanisław Klimowicz cieszy się na widok koleżanek – Teresy Obuchowicz i Janiny Murinej

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content