HomeReligiaW gościnie u księdza Ryszarda Umańskiego

W gościnie u księdza Ryszarda Umańskiego

46-osobowa grupa Polaków z Białorusi – działaczy ZPB oraz nauczycieli języka polskiego z Grodzieńszczyzny i Mińska – gościła w dniach 26-27 listopada w Częstochowie na zaproszenie proboszcza miejscowej parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, księdza Ryszarda Umańskiego.

czestochowa_u_ks_umanskiego3

Ks. Ryszard Umański wita gości z Białorusi

Ksiądz Ryszard Umański nie pierwszy raz organizuje pobyt Polaków z Białorusi w duchowej stolicy Polski. Dzięki współpracy między nim, a przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB Andżeliką Borys, grupy pielgrzymów z Białorusi regularnie odwiedzają Częstochowę i nawiedzają sanktuarium Jasnogórskie, modląc się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej od 2013 roku.

czestochowa_u_ks_umanskiego2

Przemawia Andżelika Borys

Za każdym razem w grupie są tacy, którzy trafiają do Częstochowy po raz pierwszy w życiu. Pod tym względem nie stanowiła wyjątku również ostatnia pielgrzymka. Jej uczestnicy mieli okazję nie tylko nawiedzić Sanktuarium Jasnogórskie.

czestochowa_u_ks_umanskiego14

czestochowa_u_ks_umanskiego16

czestochowa_u_ks_umanskiego15

czestochowa_u_ks_umanskiego13

czestochowa_u_ks_umanskiego11

czestochowa_u_ks_umanskiego9

czestochowa_u_ks_umanskiego10

czestochowa_u_ks_umanskiego8

czestochowa_u_ks_umanskiego5

Dzięki temu, że byli gośćmi księdza Ryszarda Umańskiego, zostali zaproszeni na parafialny wieczór andrzejkowy, podczas którego mogli bliżej się zapoznać z wiernymi z parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

czestochowa_u_ks_umanskiego4

czestochowa_u_ks_umanskiego1

Irena Biernacka, prezes Oddziału ZPB w Lidzie i Andrzej Sobol, prezes Oddziału ZPB w Szczuczynie dziękują ks. Ryszardowi Umańskiemu za zaproszenie

czestochowa_u_ks_umanskiego20

czestochowa_u_ks_umanskiego22

Ze względu na obecność w Częstochowie licznej grupy Polaków z Białorusi na czele z Andżeliką Borys, chęć spotkania się z rodakami ze Wschodu wyraził pochodzący z Częstochowy wiceprzewodniczący senackiej Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, senator Artur Warzocha.

czestochowa_u_ks_umanskiego

Zdjęcie pamiątkowe z senatorem Arturem Warzochą (siedzi pierwszy od prawej)

Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali od senatora na pamiątkę o spotkaniu obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content