HomeKulturaI Festiwal Pieśni Patriotycznej „Polskie Serce”

I Festiwal Pieśni Patriotycznej „Polskie Serce”

Jedenaście zespołów z różnych regionów Białorusi wzięło udział w I Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Polskie Serce”, który się odbył 20 listopada w Mińsku. To druga część programu o nazwie „Wspólne Dobro. Polska Kultura na Białorusi”.

polskieserca_9
Celem festiwalu było przekazanie młodemu pokoleniu kulturowego wzorca do naśladowania, kultywowanie języka polskiego i kultury.

polskieserca_1

polskieserca_2

Na widowni wśród około 200 widzów obecny był Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik. „Takie wydarzenia pomagają kultywować i rozwijać język polski wśród polskiej mniejszości, zwłaszcza młodych ludzi” – podkreślił.

polskieserca_4

polskieserca_7

Festiwal „Polskie Serce” został zorganizowany przez Zjednoczenie Społeczne Polska Macierz Szkolna, Fundację na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, Senat RP oraz Ambasadę RP w Mińsku.

W niedzielę popołudniu odbył się również koncert pieśni patriotycznych zorganizowany przez miński oddział Związku Polaków na Białorusi. W uroczystym spotkaniu wziął udział Marek Pędzich – szef wydziału konsularnego ambasady Polski na Białorusi.

Znadniemna.pl za minsk.msz.gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content