HomeSportPiłkarze „Sokoła” po raz drugi wygrali YOUNG FOOTBALL CUP 2016

Piłkarze „Sokoła” po raz drugi wygrali YOUNG FOOTBALL CUP 2016

W dniach 3-7 października w Pułtusku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Young Polonia Cup 2016” z udziałem trzech zespołów z Polski, dwóch zespołów z Litwy i jednego z Białorusi. Najlepszym zespołem turnieju okazali się piłkarze z Polskiego Klubu Sportowego „Sokół – Grodno”. Królem strzelców turnieju został Władysław Czeczko z Grodna.

pilkarze_sokol_grodno

Piłkarze z Polskiego Klubu Sportowego „Sokół – Grodno” z wiceprezesem PKS „Sokół” i jednocześnie trenerem Markiem Zaniewskim (stoi pierwszy po prawej)

Zawody odbyły się według systemu „każdy z każdym”, a rozgrywki trwały dwa dni.

pilkarze_sokol_grodno4

W pierwszym spotkaniu reprezentacja „Sokół-Grodno” zwyciężyła z zespołem Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku. W drugim spotkaniu piłkarze „Sokół-Grodno” pokonali drużynę Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Pułtusku i przegrali z zespołem Publicznego Gimnazjum Nr 3.

W drugim dniu zawodów nasi piłkarze rozpoczęli od zwycięstwa nad piłkarzami z Jaszun (Litwa).

pilkarze_sokol_grodno5

Podczas finałowego spotkania

pilkarze_sokol_grodno6

W ostatnim finałowym spotkaniu nasza drużyna wygrała z drużyną rejonu wileńskiego z wynikiem 3:0, zdobywając 12 punktów i zajmując pierwsze miejsce, zdobywając złote medale i puchar.

pilkarze_sokol_grodno3

Piłkarze rejonu wileńskiego także uzbierali 12 punktów, lecz mieli gorsze saldo bramkowe i zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli piłkarze miasta Pułtusku.

pilkarze_sokol_grodno8

pilkarze_sokol_grodno2

Wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański wręcza puchar zwycięzcom turnieju

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany Lukas Kazakewiczius. Najlepszym strzelcem został Władysław Czeczko, strzelając 10 bramek.

pilkarze_sokol_grodno1

Marek Guzowski ze Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wręcza puchar najlepszemu strzelcowi turnieju – Władysławowi Czeczce

W wolnym od meczów czasie piłkarze mieli możliwość zwiedzić starówkę Pułtuska i Starówkę w Warszawie.

pilkarze_sokol_grodno7

Przemawia Krzysztof Łachmański, wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Nagrody dla zwycięzców i medalistów wręczył wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Krzysztof Łachmański.

Marek Zaniewski, wiceprezes Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”