HomeOświataPonad 100 Polaków z Białorusi przyjechało do Poznania

Ponad 100 Polaków z Białorusi przyjechało do Poznania

Polacy z Białorusi przyjechali do Poznania 3 lipca. Odwiedzają miasto w ramach programu „Łączy nas Polska”, który w zeszłym roku przyjął samorząd województwa wielkopolskiego.

Polacy_w_Poznaniu18

Przemawia Marzena Wodzińska, członkini zarządu województwa wielkopolskiego

Polacy_w_Poznaniu19

Co robią w Poznaniu? Spotykają się z nauczycielami i zwiedzają poznańskie szkoły. Biorą też udział w warsztatach. A dzieci – przede wszystkim – wypoczywają i zwiedzają miasto.

Polacy_w_Poznaniu15

Polacy_w_Poznaniu13

Polacy_w_Poznaniu16

W środę goście z Białorusi odwiedzili Urząd Marszałkowski. Towarzyszyli im harcerze z hufca w Jarocinie, którzy opiekują się nimi podczas pobytu w Polsce.

Polacy_w_Poznaniu8

Polacy_w_Poznaniu9

Po raz pierwszy polscy nauczyciele przyjechali do Wielkopolski w lipcu zeszłego roku.

Polacy_w_Poznaniu6

Polacy_w_Poznaniu7

Helena Marczukiewicz, prezes Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku w imieniu przewodniczacej Rady Naczelnej ZPB Andżeliki Borys dziękuje za przyjęcie grupy Polaków z Białorusi

– Ten program jest po to, by wspierać tych, którzy działają poza granicami naszego kraju na rzecz propagowania kultury języka polskiego, dobrego imienia Polski i polskich tradycji – wyjaśnia Marzena Wodzińska, członkini zarządu województwa wielkopolskiego.

Polacy_w_Poznaniu2

Polacy_w_Poznaniu3

I dodaje: – Goście mają możliwość zwiedzania historycznych miejsc związanych z naszą tożsamością regionalną – przede wszystkim Poznania i Gniezna.

Polacy_w_Poznaniu10

Polacy z Białorusi będą w Poznaniu do soboty.

Znadniemna.pl za poznan.wyborcza.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content