HomeKulturaAnastazja Żegalik z Mińska z Grand Prix Festiwalu „Malwy 2016”

Anastazja Żegalik z Mińska z Grand Prix Festiwalu „Malwy 2016”

Trzydziestu trzech młodych wokalistów z całej Białorusi wystartowało 18 czerwca w konkursie Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2016”. Zdobywczynią Grand Prix osiemnastej już edycji, organizowanego przez Związek Polaków na Białorusi festiwalu wokalnego, została utalentowana Polka z Mińska Anastazja Żegalik.

Malwy_wspolne

Laureatka Grand Prix Festiwalu „Malwy 2016” wystąpiła w starszej kategorii konkursowej (19 – 28 lat) z utworami: „To nie ja” autorstwa Stanisława Syrewicza i Jacka Cygana z repertuaru Edyty Górniak, „Joszko Broda” z repertuaru Anny Marii Jopek oraz przedwojenną piosenką amerykańską autorstwa Richarda Rodgersa i Lorenza Harta pt. „My Funny Valentine”.

Malwy_Anastazja_Zegalik

Anastazja Żegalik

Malwy_publicznosc1

Za zdobycie Grand Prix Festiwalu „Malwy 2016” Anastazja Żegalik otrzymała od organizatorów konkursu dyplom i netbook.

Malwy_wreczenie_Anastazja_Zegalik1

Helena Dubowska, dyrektor PSS przy ZPB, Alicja Binert, kierownik zespołu „Grodzieńskie Słowiki”, Anastazja Żegalik, Adam Chmura, konsul RP w Grodnie i Weronika Szarejko, kierownik Działu Kultury ZPB

Cenne nagrody i dyplomy czekały też na resztę laureatów. Telefony komórkowe oraz wyjazd na ufundowane przez Gdańską Fundację Dobroczynności warsztaty artystyczne do Ośrodka „Stawiska” na Kaszubach otrzymali zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych konkursu: Anastazja Błakitnaja z Mołodeczna (kat. 15 – 18 lat) oraz Lubow Szydłowska z Grodna (kat. 19 – 28 lat).

Malwy_Anastazja_Blakitnaja

Anastazja Błakitnaja z Mołodeczna

Malwy_wreczenie_Anastazja_Blakitnaja

Malwy_Szydlowska1

Lubow Szydłowska z Grodna

Malwy_wreczenie_Lubow_Szydlowska

Na dalszych premiowanych przez jury konkursu miejscach znaleźli się:

W kategorii 15 – 18 lat:
2 miejsce – Bożena Worono z Lidy;
3 miejsce – Maria Żegalik z Mińska.

Malwy_Bozena_Worono1

Bożena Worono z Lidy

Malwy_Maria_Zegalik

Maria Żegalik z Mińska

W kategorii 19 – 28 lat:
2 miejsce – Aleksy Szaszołko z Grodna;
3 miejsce – Julia Krycka z Grodna.

Malwy_Aleksy_Szaszolko

Aleksy Szaszołko z Grodna

Malwy_Julia_Krycka

Julia Krycka z Grodna

Wśród jurorów Festiwalu „Malwy 2016” znaleźli się doświadczeni profesjonaliści, zaangażowani w rozwój polskiej kultury muzycznej na Kresach, między innymi – Alicja Binert, twórczyni legendarnego zespołu „Grodzieńskie Słowiki” oraz Julia Chmielewska z Akademii Muzycznej w Odessie na Ukrainie.

Malwy_jury

Jury: Adam Chmura, Helena Dubowska, Alicja Binert i Julia Chmielewska

Jak zaznaczyła w rozmowie z portalem Znadniemna.pl kierowniczka Działu Kultury ZPB Weronika Szarejko, Festiwal Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2016”, który w tym roku obchodził już osiemnastolecie istnienia jest jednym ze sztandarowych przedsięwzięć kulturalnych, organizowanych przez Związek Polaków na Białorusi.

Malwy_Weronika_Szarejko

Przemawia Weronika Szarejko, kierownik Działu Kultury ZPB

– Cieszy, że każdego roku udaje nam się odkrywać wśród polskiej młodzieży na Białorusi nowe talenty wokalne. W tym roku było tak samo – podsumowuje osiemnastą edycję Festiwalu „Malwy 2016” jego organizatorka.

Znadniemna.pl, zdjęcia Marka Zaniewskiego

Najnowsze komentarze

  • Moi rodzice urodzili się w Poloczanach kolo Molodeczna. Poszukuje kontaktu. Chciałbym odwiedzić rodzinne stron rodzicow. Nazwisko Pietraszewski, Tynkiewicz, Wolosaczonek, Stefanowicz.

Skomentuj

Skip to content