HomeKulturaDaria Jemieliańczyk z Porzecza zwyciężyła w III Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

Daria Jemieliańczyk z Porzecza zwyciężyła w III Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

Wczoraj, 31 maja, w Zespole Szkół im. Gen. Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyła się III Edycja Międzynarodowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Festiwal_w_Dabrowie4

Przed publicznością zaprezentowało się 16 uczniów ze szkół w Dąbrowie Białostockiej, Sokółce, Augustowie, Sztabinie, Suchowoli i Nowym Dworze, a także dwie młode artystki z Białorusi i jedna z Litwy.

Festiwal_w_Dabrowie3

Przemawia Jerzy Tomzik, przewodniczący jury

– Pomysł organizacji konkursu zrodził się z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego – mówi Jarosław Budnik, dyrektor ZS w Dąbrowie Białostockiej. – Mamy w tej edycji aż 16 osób, są to uczniowie naszych lokalnych szkół. Dwie osoby wystawił także Związek Polaków na Białorusi i jedną Gimnazjum w Kalwarii na Litwie. Obsada jest więc międzynarodowa i o to właśnie nam chodziło. Cieszy nas to, że nasi sąsiedzi biorą udział w tym konkursie. Mam nadzieję, że ta idea będzie się rozszerzać.

Festiwal_w_Dabrowie5

Śpiewa Daria Jemieliańczyk

Festiwal_w_Dabrowie2

Śpiewa Roksana Brodowicz

Jury jednogłośnie zdecydowało o zwycięstwie Darii Jemieliańczyk ze Związku Polaków na Białorusi. II miejsce zajęła Paulina Leonaviciute z Gimnazjum w Kalwarii, natomiast III miejsce przypadło Annie Stasiulewicz z Gimnazjum w Nowym Dworze.

Festiwal_w_Dabrowie

Wyróżnienia otrzymały: Martyna Kułak z Sokółki, Julia Milanowska z Augustowa, Katarzyna Krzywicka z Dąbrowy Białostockiej, Ewa Horosz z Nowego Dworu, Katarzyna Chlebińska z Suchowoli i Roksana Brodowicz z Białorusi.

Festiwal_w_Dabrowie1

Roksana Brodowicz i Daria Jemieliańczyk

Laureatki konkursu zostały nagrodzone przez organizatorów dyplomami oraz upominkami. Głównym sponsorem nagród był Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej i Starostwo Powiatowe w Sokółce.

Znadniemna.pl/ isokolka.eu, zdjęcia Renaty Dziemiańczuk

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content