HomeOświataUczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu pożegnali rok szkolny

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu pożegnali rok szkolny

Jeden z najmłodszych ośrodków nauczania języka polskiego przy Związku Polaków na Białorusi – Polska Szkoła Społeczna przy Oddziale ZPB w Brześciu – wypuściła ze swoich murów czternastu absolwentów, którzy po zdaniu matury w szkołach państwowych będą się wybierać na studia wyższe, w tym do Polski.

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu6

Przemawia Natalia Rakowicz, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu

Uroczyste pożegnanie ze szkołą odbyło się 27 maja, a gratulacje absolwentom z okazji pomyślnego zakończenia nauki złożyli ich nauczyciele, rodzice i reprezentantka polskiej dyplomacji w Brześciu – konsul RP w Konsulacie Generalnym RP w Brześciu Anna Domska – Łuczak.

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu4

Anna Domska-Łuczak, konsul RP w Brześciu składa gratulacje

Zanim doszło do wręczenia dyplomów i upominków absolwentom oraz uczniom żegnającym się ze szkołą na okres wakacji letnich, goście uroczystości mieli okazję obejrzeć przygotowany przez uczniów program artystyczny.

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu1

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu5

Po koncercie nastąpił najbardziej oczekiwany moment rozdania nagród i dyplomów zarówno poświadczających ukończenie szkoły, bądź roku szkolnego, jak i tych, które uczniowie szkoły wywalczyli w organizowanych w ciągu roku konkursach szkolnych.

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu3

Natalia Rakowicz wręcza dyplomy i upominki

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu2

Konsul RP w Brześciu Anna Domska-Łuczak wręcza prezenty

Polska Szkoła Społeczna przy Oddziale ZPB w Brześciu działa od zaledwie nieco ponad dwóch lat. Za tak krótki okres swojego istnienia potrafiła już stać się liczącym się ośrodkiem polskiej edukacji w mieście nad Bugiem.

Zakonczenie_roku_szkolnego_w_Brzesciu

Natalia Gołubowska z Brześcia

Najnowsze komentarze

  • Witam, jestem emerytowaną nauczycielką z Krakowa. Piszę książkę o rodzinie zamieszkałej przed wojną między innymi w Brześciu. Proszę o kontakt osobę, która zechciałaby mi pomóc w poszukiwaniach. Będę w Brześciu prawdopodobnie w sierpniu. W zamian chętnie zaproszę do Krakowa. Mogę również przekazać do szkoły sporo książek, głównie literatura polska i obca.Mój adres [email protected].
    Pozdrawiam serdecznie
    Maria Dembowska-Caba

Skomentuj

Skip to content