HomeKulturaDobiega końca termin zgłaszania się uczestników Festiwalu „Malwy 2016”

Dobiega końca termin zgłaszania się uczestników Festiwalu „Malwy 2016”

Jeszcze dzisiaj i jutro utalentowana muzycznie młodzież z Białorusi może zgłosić się do udziału w XVIII Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2016”, który odbędzie się w Grodnie 18 czerwca 2016 roku. Konkurs piosenkarski organizują Związek Polaków na Białorusi wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników Festiwalu i członków jury

Zdjęcie pamiątkowe uczestników zeszłorocznego Festiwalu „Malwy 2015”

Karty zgłoszenia do udziału w konkursie festiwalu można przesłać drogą mailową na e-mail koordynatorki konkursu, kierowniczki Działu Kultury ZPB Weroniki Szarejko: szarejkoweronika@gmail. com.

Najlepiej zrobić to jeszcze dzisiaj – 17 maja, bądź jutro – 18 maja. Zeszłoroczne edycje konkursu „Malwy” dowodzą, iż zainteresowanie udziałem w nim młodych solistów i zespołów wokalnych jest duże, więc organizatorzy przestrzegają przed zwlekaniem ze zgłoszeniami. W dniu 1 czerwca 2016 lista uczestników konkursu zostanie zamknięta, a zakwalifikowani do udziału w konkursie artyści zostaną poinformowani o szczegółach udziału w festiwalu.

W festiwalu „Malwy 2016” organizatorzy przewidzieli udział uczestników w dwóch kategoriach konkursowych: wokaliści oraz zespoły wokalne o liczbie nieprzekraczającej sześć osób.
Ograniczony jest także wiek uczestników. W festiwalu udział może brać młodzież w wieku od 15 do 28 lat.

Zgodnie z regulaminem konkursu festiwalu, który znajdziecie państwo w załączniku do tej publikacji, każdy jego uczestnik powinien przygotować wykonanie dwóch piosenek w języku polskim i jedną w języku obcym do wyboru: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim.

Podczas wykonania piosenek konkursowych uczestnik może korzystać z podkładu muzycznego, puszczanego z płytek CD bądź nośników pamięci USB. Utwory mogą być także wykonywane pod nierozbudowany akompaniament muzyczny.

Repertuar zgłaszany przez uczestników konkursu powinien odpowiadać gatunkowi piosenki estradowej. Mile widziane przez jury konkursu będą utwory autorskie.

Konkurs i koncert galowy Festiwalu odbędą się w dniu 18 czerwca 2016 roku w Grodnie.

Regulamin XVIII Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2016” wraz z kartą zgłoszenia możecie Państwo pobrać w załączniku do tej publikacji.

Oto dane kontaktowe organizatorów i osoby koordynującej wydarzenie – Weroniki Szarejko:
Tel. stac.: 8-0152 773250
Tel. kom.: 8-029 2613480 (MTS) (viber)
Tel. kom.(PL):+48 530564024
e-mail:[email protected]

Zachęcamy do udziału w Festiwalu!

Znadniemna.pl

Regulamin XVIII Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy 2016”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content