HomeKulturaPolacy Mińska wspólnie obchodzili Polskie Święta Majowe

Polacy Mińska wspólnie obchodzili Polskie Święta Majowe

Na koncert świąteczny pt. „Witaj Majowa Jutrzenko” z okazji obchodzonych na początku maja świąt narodowych – Święta Flagi Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja – zaprosiły 6 maja Polaków, mieszkających w stolicy Białorusi, trzy działające przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku zespoły muzyczne: chóry „Społem”, „Polonez” i „Tęcza”.

wspolny_wystep_Szugajew

Wspólny występ chórów „Polonez”, „Społem” i „Tęcza”. Dyryguje kierownik chóru „Społem” Aleksander Szugajew

Mieszkający w Mińsku Polacy licznie przybyli na świąteczny koncert

Mieszkający w Mińsku Polacy licznie przybyli na świąteczny koncert

Licznie przybyłych na koncert gości powitała prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helena Marczukiewicz. Opowiedziała ona o przeżyciach, jakich doznała podczas warszawskich Uroczystości Majowych z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Premier RP Beaty Szydło i parlamentarzystów polskich. Działaczka ZPB z Mińska była obecna na uroczystościach w Warszawie na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP.

Marczukiewicz

Prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helena Marczukiewicz

Skierowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę do mieszkających za granicą Polaków życzenia świąteczne odczytała uroczyście ze sceny jedna z nauczycielek działającej przy Oddziale ZPB w Mińsku Szkoły Społecznej Języka Polskiego.

W imieniu akredytowanych w stolicy Białorusi dyplomatów polskich życzenia Polakom Mińska złożyła obecna na uroczystości konsul RP Izabela Choińska.

Wspólny występ chórów "Polonez", "Społem" i "Tęcza". Dyryguje Tatiana Wołoszyna, kierownik chóru "Tęcza"

Wspólny występ chórów „Polonez”, „Społem” i „Tęcza”. Dyryguje Tatiana Wołoszyna, kierownik chóru „Tęcza”

Podczas koncertu zgromadzeni na uroczystości Polacy Mińska mieli okazję posłuchać i zaśpiewać wspólnie z artystami ulubione polskie piosenki – estradowe, ludowe i patriotyczne.

Na scenie chór "Społem"

Na scenie chór „Społem”

Na scenie zespół wokalny "Tęcza"

Na scenie zespół wokalny „Tęcza”

Na uroczystyości nie zabrakło młodych patriotów polskich

Na uroczystości nie zabrakło młodych patriotów Polski

Zakończył się koncert wspólnym odśpiewaniem przez artystów i publiczność jednej z najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych – „Roty”, będącej oficjalnym hymnem Związku Polaków na Białorusi.

Aleksander Kopeć z Mińska, zdjęcia Aleksandra Wasilenki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content