HomeSportPolscy sportowcy i artyści z Grodna na obchodach Trzeciomajowych w Dąbrowie Białostockiej

Polscy sportowcy i artyści z Grodna na obchodach Trzeciomajowych w Dąbrowie Białostockiej

Reprezentacyjny chór Związku Polaków na Białorusi „Głos znad Niemna” na czele z kierownikiem Pawłem Kmiecikiem oraz reprezentacja działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” na czele z wiceprezesem Markiem Zaniewskim uczestniczyły w obchodach z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Białostockiej.

Podczas Uroczystości trzeciomajowych przy pomniku Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Podczas Uroczystości Trzeciomajowej przy pomniku Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Reprezentanci służb mundurowych, władz lokalnych i harcerzy przed składaniem kwiatów przy pomniku Generała Nikodema Sulika

Reprezentanci służb mundurowych, władz lokalnych i harcerzy przed składaniem kwiatów przy pomniku Generała Nikodema Sulika

Na Uroczystościach Trzeciomajowych w Dąbrowie Białostockiej śpiewa chór "Głos znad Niemna"

Na Uroczystości Trzeciomajowej w Dąbrowie Białostockiej śpiewa chór „Głos znad Niemna”

GzN_1

Chórzyści z „Głosu znad Niemna” wykonaniem pieśni patriotycznych uświetnili uroczystość przy pomniku Generała Nikodema Sulika, przy którym po uroczystej Mszy świętej w dąbrowskim kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyły się miejskie uroczystości z udziałem władz lokalnych, służb mundurowych oraz mieszkańców Dąbrowy.

przed_linia_startu

Przed linią startu I Dąbrowskiego Ćwierćmaratonu „O złoty liść dębu”

Z numerem "10" Gennadiusz Wierchowodkin z Grodna

Z numerem „10” Gennadiusz Wierchowodkin z Grodna

start_cwiercmaratonu

I Dąbrowski Ćwierćmaraton „O złoty liść dębu” – wystartował!

Tego samego dnia w ramach dąbrowskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Białostockiej odbyły się zawody lekkoatletyczne – I Dąbrowski Ćwierćmaraton „O złoty liść dębu”. Trasę od Dąbrowy Białostockiej do Różanegostoku i z powrotem, w głównym biegu ćwierćmaratońskim dla dorosłych na dystansie 10,8 km, pokonał między innymi grodnianin z PKS „Sokół” Gennadiusz Wierchowodkin. Polak z Grodna dobiegł do mety z trzecim wynikiem, co pozwoliło mu stanąć na podium i otrzymać ufundowaną przez organizatorów nagrodę wysokości 500 złotych.
Doskonale się spisała w biegach towarzyszących ćwiećmaratonowi także grodzieńska młodzież z PKS „Sokół”. Na dystansie 1000 metrów, dla rocznika 1997-1999, zdeklasował rywali Aleksy Rymarczuk. Jego nieco młodszy kolega Aleksander Gławnicki triumfował na tym samym dystansie w kategorii roczników 2000-2002.

Wierchowodkin_dekoracja

Gennadiusz Wierchowodkin odbiera trofea za trzecie miejsce w ćwierćmaratonie

podium

Zwycięzcy ćwierćmaratonu z nagrodami

Nie zawiodły oczekiwań trenerów także grodzieńskie dziewczęta. W biegu na 700 metrów – dla rocznika 2003-2004 – reprezentantki PKS „Sokół” z Grodna zajęły całe podium: 1 miejsce – Wiktoria Pawlukiewicz, 2 miejsce – Anastazja Aleksiejewa, 3 miejsce – Katarzyna Czurejko.

grodzienskie_podium

Grodzieńskie podium w biegu towarzyszącym I Dąbrowskiego Ćwierćmaratonu „O złoty liść dębu” na dystansie 700 metrów: 1 miejsce – Wiktoria Pawlukiewicz, 2 miejsce – Anastazja Aleksiejewa, 3 miejsce – Katarzyna Czurejko

Znadniemna.pl, zdjęcia Marka Zaniewskiego

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content