HomeOświataUczniowie z Brześcia na Dniu Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego

Uczniowie z Brześcia na Dniu Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Brześciu 23 kwietnia gościli w stolicy Polski. Była to sobota, w którą jedna z najlepszych w Polsce uczelni wyższych – obchodzący w tym roku 200-lecie istnienia Uniwersytet Warszawski – organizował Dzień Otwarty dla przyszłych studentów.

Brzesc_Warszawa_UW

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Brześciu na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego

W szesnastoosobowej grupie młodzieży z Brześcia, która 23 kwietnia udała się do Warszawy, także byli tegoroczni maturzyści, wybierający się na studia do Polski. Zwiedzając Uniwersytet Warszawski mogli oni zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną renomowanej uczelni, poznać zasady rekrutacji, a także porozmawiać ze studentami i wykładowcami UW.

Po zwiedzeniu Uniwersytetu Warszawskiego grupa polskiej młodzieży z Bzreścia skorzystała z dobrej pogody i udała się na Plac Zamkowy oraz pospacerowała po warszawskiej Starówce.

Podczas zwiedzania Warszawy

Podczas zwiedzania Warszawy

Polska Szkoła Społeczna przy Oddziale ZPB w Brześciu jest stosunkowo młodym, bo działającym od nieco ponad dwóch lat, ośrodkiem nauczania języka polskiego w mieście nad Bugiem. Przed wycieczką do Warszawy, szkoła zorganizowała dla swoich uczniów konkursy językowe – z polskiej ortografii (7 i 8 kwietnia) i z polskiej gramatyki (20 i 21 kwietnia). Konkursy były przeprowadzone dla uczniów w dwóch kategoriach– dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat oraz dla młodzieży od lat 14 do 17.

Podczas sprawdzianu w szkole społecznej

Podczas sprawdzianu w szkole społecznej

Uczniowie, którzy wypadli najlepiej w szkolnych sprawdzianach z ortografii i gramatyki, otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Brześciu, a także zostali zaproszeni na wycieczkę do Warszawy i zwiedzanie Uniwersytetu Warszawskiego w Dniu Otwartym, zorganizowanym przez uczelnię.

Natalia Gołubowska z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content