HomeHistoriaAnna Maria Anders odwiedzi mogiły ofiar represji stalinowskich na Kuropatach

Anna Maria Anders odwiedzi mogiły ofiar represji stalinowskich na Kuropatach

9 kwietnia z wizytą do Mińska uda się Anna Maria Anders, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Jej wizyta będzie kontynuacją rozmów rozpoczętych w marcu przez Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

anders-500x300

Anna Maria Anders

Sekretarz Stanu złoży kwiaty na mogiłach ofiar represji stalinowskich na Kuropatach – informuje portal charter97.org, powołując się na ambasadę RP w Mńsku. 10 kwietnia, prosto z Mińska Anna Maria Anders pojedzie do Smoleńska i Katynia, aby uczcić ofiary zbrodni katyńskiej i 6. rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął polski prezydent Lech Kaczyński z małżonką i prawie stu innych najwyższych urzędników państwowych Rzeczpospolitej.

Anna Maria Anders – córka generała Armii Polskiej Władysława Andersa, który brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku, a wcześniej dowodził Nowogródzką Brygadą Kawalerii i garnizonem w Baranowiczach. Po wejściu wojsk radzieckich na terytorium Polski 17 września 1939 roku, generał Anders został aresztowany i spędził 22 miesięcy w więzieniu NKWD we Lwowie i Moskwie.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content