HomeKulturaGennadiusz Picko po raz dziesiąty personalnie w galerii „Tyzenhauz”

Gennadiusz Picko po raz dziesiąty personalnie w galerii „Tyzenhauz”

Wernisaż wystawy Gennadiusza Picki pt. „Moje Życie” odbył się 10 marca w grodzieńskiej galerii „Tyzenhauz”. Artysta przedstawił pod osąd grodzieńskich miłośników malarstwa prace, powstałe w ciągu ostatniego roku. „Moje Życie” to już dziesiąta personalna wystawa Gennadiusza Picki w galerii „Tyzenhauz” za około dwadzieścia lat istnienia tej instytucji kultury.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_ZAgidulina

Maryna Zagidulina i Gennadiusz Picko

Wystawa_Gennadiusza_Picki_pub_1

Obecni na wernisażu przyjaciele i koledzy artysty, będącego wiceprezesem działającego przy Związku Polaków na Białorusi Towarzystwa Plastyków Polskich, mogli się przekonać, że jego twórczość pozostaje bardzo różnorodna tematycznie. Na wystawie Gennadiusz Picko zaprezentował pejzaże, martwą naturę, oraz mocno obecną w jego twórczości tematykę miłosną.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_7

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_5

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_6

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_2

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_1

Krytyk sztuk plastycznych Maryna Zagidulina przedstawiła istotę twórczości artysty poprzez pojawiającą się w niej postać Anioła.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_8

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_3

Wystawa_Gennadiusza_Picki_obrazy_4

Od obrazu, przedstawiającego postać Anioła, ogarniającego skrzydłami miasto, zaczyna się zresztą ekspozycja wystawy „Moje Życie” Gennadiusza Picki, który poprzez różnorodność przedstawionych na niej motywów, postaci i tematów ujawnia widzowi swój świat wewnętrzny i daje odpowiedź na pytanie, czym jest wypełnione życie artysty.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_Szarejko_Jaskiewicz

Gennadiusz Picko, kierownik Działu Kultury ZPB Weronika Szarejko i prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz

Wystawa_Gennadiusza_Picki_Wanat_1

Konsul RP w Grodnie Leszek Wanat składa gratulacje Gennadiuszowi Picce

Wystawa_Gennadiusza_Picki_Pilnik_Babinska

Gennadiusz Picko, prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB Janina Pilnik i dyrektor galerii „Tyzenhauz” Olga Babińska

Wystawa_Gennadiusza_Picki_Pilnik

Janina Pilnik składa gratulacje Gennadiuszowi Picce

Obecny na wernisażu prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz przyznał się uczciwie, że nie zna się na sztuce plastycznej, ale obrazy Genadiusza Picki ceni bardzo wysoko, podobnie jak samego artystę, który jest nie tylko cenionym malarzem, lecz także prowadzi obszerną działalność jako działacz ZPB, a na dodatek wraz z kolegami z TPP przy ZPB inicjuje i realizuje akcje charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci Grodzieńszczyzny. Środki na ten cel artyści pozyskują ze sprzedaży swoich dzieł malarskich.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_Muzyk

Na lutni gra Włodzimierz Zacharow

Wystawa_Gennadiusza_Picki_pub

Dziękując przyjaciołom, kolegom i miłośnikom swojej twórczości za przybycie na wernisaż wystawy Gennadiusz Picko szczególnie ciepło mówił o tych z obecnych, którzy dwadzieścia lat temu przyszli na jego pierwszą wystawę personalną – Walentynie Brysacz oraz Wacławowi Sporskiemu.

Wystawa_Gennadiusza_Picki_pub_2

Wystawa_Gennadiusza_Picki_pub_3

Wystawa Gennadiusza Picki pt. „Moje Życie” potrwa w galerii „Tyzenhauz” do 25 marca.

Natalia Klimowicz, zdjęcia autorki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content