HomeOświataPolskie uczelnie wyższe prezentują się w Mińsku

Polskie uczelnie wyższe prezentują się w Mińsku

Uczniowie klas maturalnych z Białorusi, również ci, którzy wybierają się po zdaniu matury na studia do Polski, mają unikalną możliwość zapoznania się z ofertami osiemnastu polskich uczelni wyższych, biorących udział w międzynarodowej wystawie specjalistycznej „Wykształcenie i Kariera – 2016”, której otwarcie odbyło się dzisiaj, 11 lutego, w Republikańskim Pałacu Sportu w Mińsku.

fot.: expoforum.by

fot.: expoforum.by

Międzynarodowa doroczna wystawa „Wykształcenie i Kariera” odbywa się w Mińsku już po raz czternasty. Jak zapewniają organizatorzy: Komitet ds. Wykształcenia Mińskiego Miejskiego Komitetu Wykonawczego i firma „EXPOFORUM”, wystawa odbywająca się każdego roku w lutym stała się dla białoruskiej młodzieży i dorosłych swoistym przewodnikiem w sferze możliwości otrzymania wyższej i podyplomowej edukacji zarówno na terenie Białorusi, jak i poza jej granicami.

Podczas ubiegłorocznej wystawy swoje stoiska miały na niej 12 państw – Białoruś, Polska, Wielka Brytania, Rosja, Litwa, Estonia, Czechy, Malta, Słowacja, Szwajcaria, Cypr oraz Łotwa. Przedstawiły one zwiedzającym oferty nauczania na 121 uczelniach.

W tym roku reprezentacja uczelni i liczba ofert jest większa, gdyż tylko z Polski w wystawie bierze udział aż 18 uczelni wyższych.

Pomimo ofert edukacyjnych zwiedzający wystawę mają możliwość zapoznania się z informacją o producentach sprzętu i technologii, które są wykorzystywane przez najlepsze uczelnie w poszczególnych krajach i otrzymać kontakt do producentów w celu nawiązania z nimi współpracy.

Otwarta dzisiaj wystawa „Wykształcenie i Kariera” potrwa trzy dni. Będzie dostępna dla zwiedzających w czwartek i piątek (11-12 lutego) w godz. 10.00 – 18.00, a w dniu zamknięcia, w sobotę (13 lutego) – od godz. 10.00 do godz. 15.00.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content